Schoolovision 10!


Avaldaja:Madli Leikop14. Mai 2018

eTwinngu ülipopulaarne rahvusvaheline projekt Schoolovision tähistas 11. mail kümnendat tegutsemisaastat. Schoolovisionis saavad lapsed proovile panna oma laulu- ja pillimänguoskuse, see on nagu suure Eurovisiooni minivariant õpilastele.

Schoolovisioni idee sai alguse 2008. aastal, kui Michael Purves Šotimaalt käis välja mõtte alustada muusikaprojekti algkoolidele, mis põhineb Eurovisiooni lauluvõistluse kontseptsioonil, ja koos projektipartneri Katja Auffretiga Prantsusmaalt Schoolovision ka sündis. Projekt toodi avalikkuse ette aasta hiljem. 2011. aastal osales võistlusel 28 riiki, 2012. ja 2013. aastal juba 38 riigi esindused, tänavu 21 riiki. 

sv18header.png
      
Schoolovisionil on kõik peaaegu nagu päris-Eurovisioonil: kõigepealt tehakse lauluvideo, mis laetakse projekti blogisse. Kõik osalevad koolid saavad blogist teiste lugusid vaadata ja otsustada, missugune neile kõige rohkem meeldib. Ja siis toimub hääletus, internetikeskkonnas, kõigile osalejatele ühel ja samal ajal. Tänavu oli see 11. mail.  Iga riik annab oma punktid ja „Kaksteist punkti“ saab oma lemmiku puhul öelda täpselt nii nagu päris-Eurovisioonilgi.      

Kümne aasta jooksul on Schoolovision saanud mitmeid rahvusvahelisi haridusauhindu, projekti on tutvustanud osalevate riikide meediaväljaanded ja ka Eurovisiooni lauluvõistluste korraldajad tutvustasid mini-Eurovisiooni oma veebilehel.

Projekti eestvedajad peavad edu aluseks aastate jooksul osalenud õpetajate suurepärast meeskonda. Steffen Töppler, Marek Fularz ja Michael Purves on projekti administraatorid olnud algusest peale ja on jätkuvalt väga entusiastlikud. Tänavu toimus lisaks ainulaadne projektinädal Poolas, kus Belgia, Saksamaa, Poola, Venemaa, Serbia, Slovakkia, Hispaania, Türgi ja Ukraina delegatsiooni osavõtul salvestati Schoolovisioni tunnuslaulu video "The Sky is the Limit" ja ka otsehääletus toimus Poolas. 

Eestist on Schoolovisionil osalenud Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased muusikaõpetaja Ly Tammeriku juhendamisel. Seekord esitas Anna Grete Ilumets Kait Tamra laulu „Oma saar“ ja video oli tehtud GAGi I ja II kooliastme uues õppehoones Kotzebue tänaval. Videopildis on näha ilusaid kooliruume ja õpetajaid-õpilasi õppimas ja tegutsemas. On ju meil igaühel oma kool, mis võibki olla see otsitud oma saar, või siis aitavad koolist saadud teadmised ja väärtused oma saare üles leida. GAGi õpilased leiavad, et uus koolimaja on just see nende oma saar. Video kommentaarides kiideti väga laulja ilusat häält ja puhast esitust, ilusat videopilti ja ilusat koolimaja. Video aitasid kokku seada GAGi õpetajad Ingrid Maadvere ja Sander Paenurm. Eesti lauluvideo saavutas Schoolovisionil tänavu 5. koha. Esikohale tuli Türgi. Kõik osalenud videod leiab siit

eTwinning on Euroopa koolide virtuaalne kogukond, mis võimaldab teha veebipõhist rahvusvahelist projektitööd. eTwinningu tegevusi Eestis koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet