TTÜ Eesti Mereakadeemias toimub küberturvalisuse suvekool


Avaldaja:Madli Leikop11. Juuni 2018

TTÜ Eesti Mereakadeemias toimub 11.-15. juunini suvekool, mis keskendub küberjulgeolekule merenduses. Suvekoolis osalevad nii IT kui merenduse valdkonna noored teadlased ja spetsialistid; merendussektori, tehnoloogiatööstuse ja küberjulgeoleku eksperdid.

Ürituse peaesinejana astub üles küberjulgeoleku konsultant ja Lancasteri ülikooli aukonsul doktor Adrian Venables, kes on olnud 24 aastat kuningliku mereväe kommunikatsiooni, sõjapidamise ja luure ametnik ning üldistanud oma praktilist kogemust teadusvaldkonnas, omades seitset erinevat tehnoloogia- ja küberjulgeolekualast kraadi.

Nädala vältel toimuvad ettekanded digiohutuse teemadel merenduses, suur rõhk on praktilistel harjutustel, mis viiakse läbi mereakadeemia kõrgtehnoloogilistel simulaatoritel. 

Suvekooli olulisust kommenteerides ütles mereakadeemia direktor Roomet Leiger, et küberjulgeolek merenduses ei ole enam kauge tuleviku teema: „Kogu merendussektor areneb tohutu kiirusega ja üha enam suureneb nii laevade, sadamate kui terminalide sõltuvus infotehnoloogiast. Kaugel ei ole ka enam aeg, kui käes on autonoomsete laevade võidukäik. Tänases kontekstis tähendab see, et me peame nende muutustega kiiresti kohanema. Peame õpetama tuleviku vajadustele vastavat tööjõudu ja suutma juba täna siduda omavahel valdkondi, mis ehk paljude jaoks tunduvad veel kauged olevat. Küberkaitse suvekool on esimene samm toomaks Eestis omavahel kokku IT ja merenduse valdkonna tänaseid eksperte ja tuleviku tööjõudu, kuid usun, et see on esimene samm edasises pikas koostöös.“

Rahvusvahelist küberkaitse suvekooli korraldatakse Eestis alates 2015. aastast, igal aastal on fookuses erinev valdkond, eesmärgiga tõsta osalejate teadmisi kübermaailma ohtudest ning arendada rahvusvahelist professionaalset võrgustikku. 

Käesoleval aastal on osalejad ja esinejad 16 riigist, kõige kaugemad külalised jõuavad Eestisse Austraaliast.

Suvekooli korraldab TTÜ Eesti Mereakadeemia koostöös Cambridge ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) IT Akadeemia programmiga.

Allikas: TTÜ Eesti Mereakadeemia pressiteade. Foto: Unsplash, Ian Keefe.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet