Kiili Gümnaasiumis toimus tore teaduspäev


Avaldaja:Madli Leikop12. Juuni 2018

Kiili Gümnaasiumis toimus 6. juunil mitmekülgset tegevust ja uurimisainet pakkuv teaduspäev. Hõivatud oli kogu kool 1. kuni 12. klassini, õpetajad panustasid päeva õnnestumisse töötubade korraldamisega.

Kiili Gümnaasiumi arendusjuht Kersti Varblane selgitas, et teaduspäev kasvas välja Kiili Gümnaasiumi  robootikavõistlusest KiiliRobot, mis oli mõeldud pereüritusena, aga jäi siiski ühe huvigrupi päevaks. „Vaja oli kaasata kogu kool ja teaduspäev seda rolli täitiski,“ ütles Kersti Varblane.

Töötoad ja loengud olid teaduspäeval valitud erinevatele vanuserühmadele. Robootikavõistlus oli teaduspäeva osa, seekord küll väikses mahus ja mõõtu võeti ainult oma robootikaringide meeskondade vahel.

robootika.jpg

Päeva tõmbas käima Bioways - biomajandust ja keskkonnakaitset tutvustav näitus-töötuba, mida juhatas Kristiina Laurits. Vaata tutvustavat videot siit: http://www.bioways.eu/.

Laurits.jpg

„Meie õpetajad tegid vahvaid töötube nagu mikroskoobiuuring, Rubiku kuubiku kokkupanemine, õpetlikud lauamängud, kosmos, puusepasõlme võistlus, inglise ja hispaania keele võrdlus keeleteaduses, filmi ja kirjandusteose võrdlus J. Greeni "Süü on tähtedel" põhjal. Kasutasime ka väga tänuväärset e-külalistunni materjali,“ ütles Kersti Varblane. E-külaliustunnis rääkisid Aare Baumer äikesest ja Reigo Kebja tuuleenergiast. 

rubik.jpg

Nooremad õpilased tutvusid töötoas tutvuda väikeste haridusrobotite Ozobottidega. „Huvi oli suur ja nii mõnigi lubas pärast vanemate rahakotti kergendada roboti-ostuga,“ sõnas Kersti Varblane.  

Liitreaalsuse töötoas äratati ellu pilte läbi Quiver-rakenduse. Nooremale kooliastmele toimus ka Kolme Põrsakese teadusteater, huvilised said vaadata õppefilme selleks puhuks kohale toodud planetaariumis.

liitreaalsus.jpg

Vanemale kooliastmele pakkusid huvi Tartu Ülikooli tudengi Karoliine Kurvitsa kaks loeng-töötuba: Kas me ikka käisime Kuul? ja Kas Marsil saab kartuleid kasvatada? „Ilmselt teavad vastuseid need, kes kuulamas käisid. Kokkuvõttes päev õnnestus, tõdeti vaid, et töötube jäi siiski väheks, järgmisel aastal tahame selles osas areneda ja haaret laiendada,“ sõnas kokkuvõtteks kooli arendusjuht Kersti Varblane. 

Prep valm ja mikrosk.jpg

Fotod: Kersti Varblane, Aivo Tammela. Allikas: Kiili Gümnaasiumi info. 

Samal teemal: