Välisministeeriumi toel korraldab tehnikaülikool rahvusvahelisi suvekoole


Avaldaja:Madli Leikop25. Juuni 2018

Välisministeeriumi stipendiumitega saavad Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvahelistes suvekoolides osaleda tudengid Gruusiast, Ukrainast, Valgevenest ja Moldovast.

Suvekoolide „Praktiline robootika koos 3D-printimisega“ ja „Turvaline e-riik“ fookuses on tehnoloogia arenguga seotud erinevad teemad.
  
Robootika suvekooli programmijuht ja tehnikaülikooli iseauto projektijuht Raivo Selli kinnitab, et robootika koos 3D-printimisega on üks kiiremini arenevaid tehnoloogiaid tööstuses. Sell lisab: „TTÜ on siinkohal juhtrollis, kus eelmisel aastal hangitud metalli 3D-printer ja uudsed robootikasüsteemid on kahtlemata maailma tipptase. Oma oskusteavet ja tipptehnoloogia kasutuskogemust soovime pakkuda ka inseneritudengitele meie partnerülikoolidest.“
 
„Turvalise e-riigi“ suvekooli lektor ja e-riigi teenuste õppekava juht Ingrid Pappel sõnab: „Suvekool on võimalus tutvustada e-riigi õppekava, mille eesmärk on kujundada tulevikutegijad digitaalsete muutuste juhtimiseks.“
 
Suvekoole korraldab Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikool ning 30 välistudengil on Välisministeeriumi arengukoostöö stipendiumiga võimalik seal tasuta osaleda, sest stipendiumid katavad kõik õppe-, majutus- ja transpordikulud.
  
Arengukoostöö eesmärk on pakkuda kogemustel baseeruvat tuge riikidele, kes on valmis liikuma demokraatliku ja inimõigustest lähtuva ühiskonna suunas.
  
Lisaks korraldab TTÜ avatud ülikool igal aastal teisigi suvekoole, näiteks „Põhjamaade ärikultuur ja inglise keel“, mis on suunatud Hiina tudengitele. Sel aastal toimuvad TTÜ suvekoolid juuni lõpust juuli alguseni.

Allikas: TTÜ pressiteade. Foto: Unsplash, Lonely Planet.

Samal teemal:

  

 

Haridus- ja Noorteamet