Skype ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kuulutavad välja konkursi 2018. aasta Skype’i välisõpingute magistristipendiumile. Stipendiumisumma on 8000 eurot ja selle eesmärk on suurendada magistriõppe kättesaadavust Eesti tudengitele välisülikoolides.
Skype’i välisõpingute magistristipendium on mõeldud ühe tudengi välisõpingute toetamiseks reaalerialal (eelistades IKT-erialasid) või valdkondade üleselt eeldusel, et üks kõrgharidusastmetest läbitakse reaalerialal.
„Soovime toetada andekat noort, kellel on selge nägemus oma magistriõpingutest, tahtmine saada valdkonnas tipptegijaks ning seeläbi panustada tulevikus Eesti ühiskonda“ ütles IT Akadeemia programmijuht Signe Ambre. „Rõõm on tõdeda, et stipendium on kaasa aidanud Eesti hariduse arengule – mitmed endised stipendiaadid on praeguseks doktorikraadiga ning annavad muuhulgas oma teadmisi edasi ülikoolides“.
Stipendium on ette nähtud õppemaksu tasumiseks või õpingutega seotud kulude katmiseks ühel õppeaastal. Kandideerida saavad kõik Eesti Vabariigi kodanikud või alalise elamisloaga isikud, kellel on täidetud magistriõppesse astumise eeldused.
Stipendiumitaotlus tuleb esitada hiljemalt 19. juulil 2018. Täiendava info taotluse esitamise kohta leiab HITSA kodulehelt http:/
Stipendiumi annavad välja Skype Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus IT Akadeemia programmi raames. Skype’i stipendiumile pandi alus 2004. aasta suvel toimunud seminaril Black Box Open Mind, kus esinesid Skype’i juht Niklas Zennström ja üks investoreid Steve Jürvetson ning koguti osalejatelt panus tulevasesse stipendiumifondi. Esimene Skype stipendium anti välja 2006. aastal, selle toel on Eesti tudengid saanud teadmisi mainekates ülikoolides üle kogu maailma.
IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning IKT hariduse pakkumise arendamiseks Eesti- ja välistudengitele. IT Akadeemia programm aitab tõsta IKT kõrghariduse kvaliteeti ja konkurentsivõimet, programmi koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.
Foto: Unsplash, Christin Hume.
Samal teemal: