Tehnikaülikoolis on rohkem erialastipendiumitega erialasid, kui teistes Eesti ülikoolides kokku


Avaldaja:Madli Leikop03. Juuli 2018

Tallinna Tehnikaülikoolis on 67 riigile prioriteetset eriala, mille tudengitele makstakse erialastipendiume. Teistes Eesti ülikoolides on selliseid õppekavasid kokku 35.

Tänastel sisseastujatel on erialastipendiume võimalik taotleda 39 õppekaval, valikus on näiteks tootearenduse ja robootika, integreeritud tehnoloogiate, materjalitehnoloogia, hoonete sisekliima ja veetehnika erialad, kus stipendiumi suuruseks on 160 eurot kuus.
  
IT Akadeemia erialastipendiumi suurus on aga 160-300 eurot ning seda makstakse bakalaureuseõppe informaatika ning magistriõppe arvutisüsteemide ja küberkaitse erialade üliõpilastele.
  
TTÜ õppeprorektor Hendrik Voll kinnitab, et võrreldes teiste Eesti avalik-õiguslike ülikoolidega on tehnikaülikoolis vaieldamatult kõige enam erialasid, mille tudengitele makstakse erialastipendiume. „Miks? Sest riigil on nende õppekavade lõpetajaid väga vaja. Tugeva signaali on välja saatnud ka näiteks sihtasutus Kutsekoda, kes on analüüsinud tööturu nõudmisi ning on andnud soovituse õppida inseneriks, sest neist on kõige suurem puudus,“ ütleb Voll.
  
Olenevalt erialast antakse stippe 30-50 protsendile parimatest tudengitest, uutele tudengitele määratakse stipendiumid sisseastumistulemuste alusel.
  
Ülikooli tudengeid toetavad ka mitmed eraisikud ning ettevõtted läbi TTÜ Arengufondi, mis on alates 1999. aastast üliõpilastele andnud 2 miljoni euro väärtuses stipendiume. Näiteks eelmisel õppeaastal andis TTÜ Arengufond tehnikaülikooli tudengitele 157 440 euro väärtuses stipendiume.
  
Samuti saavad üliõpilased taotleda vajaduspõhist õppetoetust, erinevate koostöölepingute raames makstavaid stipendiume ning riiklikke tulemusstipendiume juhul, kui nad täidavad õppekava täies mahus.
  
 Erialastipendiumite maksmist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Eesti riigi eelarvest tegevuse „Kõrghariduse erialastipendiumid nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades“ alusel.
  
Tehnikaülikooli saab sisseastumisavaldusi esitada 4. juulil kella 15.00-ni sisseastumise infosüsteemis http://www.sais.ee.

Samal teemal: