TTÜ rahvusvaheline suvekool


Avaldaja:Madli Leikop20. Juuli 2018

Tallinna Tehnikaülikool korraldab 22. juulist 4. augustini rahvusvahelist suvekooli. Esmakordselt toimub see koostöös Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogiainstituudiga (EIT Digitaliga). Selle aasta suvekooli eesmärk on luua uusi innovaatilisi tulevikulinna mobiilsusteenuseid.

Kahe nädala jooksul on erinevate Euroopa ülikoolide tudengite ülesanne arendada meeskondades välja uudne teenus linnade liikumisvõimaluste parandamiseks. Eesmärk on aidata kaasa liiklusohutuse, liikluse sujuvuse ning autodele alternatiivsete liikuvusteenuste loomisele kasutades kaasaegseid IT võimalusi nagu avaandmed, tehisintellekt ning masinõpe. Programmi lõpus esitlevad meeskonnad oma äriideed ning prototüüpi žüriile.

Kaasused on kokku pannud suvekooli juhtivlektor Pirko Konsa, kes kaasab programmi juhendajaid ja lektoreid nii Eestist kui Aalto Ülikoolist Soomest. Külalislektoritena jagavad tudengitele oma kogemusi teiste seas Peter Westerbacka (Angry Birds), Erki Lipre (Ridango), Marten Kaevats (Riigikantselei) jpt.
  
„Me kõike teame, et just liikumisvõimalused linnades on need, mis tekitavad enim probleeme. Suvekool on väga hea võimalus kaasata magistri- ja doktoriõppe noori talente Euroopa juhtivatest ülikoolidest, et leida nii Eesti kui Tallinna jaoks häid uudseid lahendusi,“ ütles suvekooli juhtivlektor Pirko Konsa.
  
Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogiainstituut on Euroopa juhtiv digitaalse innovatsiooni ja ettevõtlushariduse organisatsioon. Suvekool on üks EIT Digitali algatustest, mille eesmärk on avardada ja aidata kaasa noorte ja alustavate ettevõtjate innovatsioonivõimele kogu Euroopas. Programmi eesmärk on anda üliõpilastele praktiline kogemus väljakutsetest, millega uue ettevõtte loomisel silmitsi seistakse. Kogemusi omandavad osalejad töötubades, kohtumistel ettevõtjatega ning grupiprojektis. Osalejad on eelkõige EIT Digital magistriprogrammi tudengid. Selle aasta suvekooli teema on „Integrating Personalised Mobility Solutions for Digital Cities“.
  
Suvekooli korraldab Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikool koostöös IT-teaduskonnaga.

Allikas: TTÜ pressiteade. Foto: Unsplash, Nick Fewings.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet