Toimus eTwinningu seminar "Ettevõtlus hariduses"


Avaldaja:Madli Leikop16. Oktoober 2018

4.-6. oktoobrini toimus Inglismaal Leedsis eTwinningu seminar “Ettevõtlus hariduses”. Seminaril olid osalejad Eestist, Inglismaalt, Sloveeniast, Prantsusmaalt, Slovakkiast, Tšehhist, Belgiast, Austriast ja Norrast.

Eestit esindasid seminaril Pille Granovski Ülenurme Gümnaasiumist, Helle Kiviselg Tallinna Järveotsa Gümnaasiumist, Kaia Tamm Põlva Gümnaasiumist ja Lea Netz Tabasalu Ühisgümnaasiumist.

Rahvusvahelisel seminaril uuriti, kuidas eTwinningu abil ettevõtlikkust ja ettevõtlust õpilaste seas arendada ja tegevusi põnevamaks muuta. Ettevõtlusõpe pakub õpilastele teadmisi, oskusi ja praktilist tegevust, et saavutada edu. 

Koostöös erinevate riikidega koostasid Eesti õpetajad neli ettevõtluse ja ettevõtlikkusega seotud projekti. “Healthy is happy” ("Terve on õnnelik") on projekt, kus uuritakse erinevatelt maadelt pärit laste toitumisharjumusi, koostatakse retsepte ning luuakse Youtube´i kanal kokandusvideo jaoks. Projekt “Visit my country” ("Külasta minu maad") (Eesti, Slovakkia) on mõeldud  õpilastele vanuses 11-13 aastat. Selles planeeritakse klassiekskursioon partnerkooli riik, mille tarvis tehakse kuluarvestus. Samas tutvustatakse oma maa vaatamisväärsusi partneritele ja lihtsamaid eestikeelseid sõnu. Projekti tulemusena valmib e-raamat, oma riiki tutvustav video ja väike e-sõnaraamat kolmes keeles. Projekt Meie riikide huvitavad tooted” valmib koostöös Eesti, Austria ja Prantsusmaa koolidega. Kaasatud on õpilased vanuses 16- 8 aastat. Projekti eesmärk on oma riigi tuntumate toodete/ brändide/ tööstusharude tutvustamine, milleks kasutatakse videoid, reklaame ja Skype´i seminari tundi. Tõotab tulla põnev periood! Projekti “My first steps to my business dream” ("Minu esimesed sammud unistuse äri suunas") valmis Eesti ja Inglismaa koostöös, kuhu on kaasatud lapsed vanuses 3 kuni 9 eluaastat. Eesmärk on arendada laste mõistmist raha teenimisest ja kasutamisest, esimestest sammudest ettevõtlikuses.

Clipboard01.jpg

Seminaril toimusid erinevad töötoad, kus õpetajad jagasid oma kogemusi eTwinninguga, tutvuti erinevate veebipõhiste lahendustega, et oma projekti rikastada ning toimus loeng teemal, mis teeb projektist hea projekti. 

Seminar Inglismaal andis palju ideid, mida õpilaste ettevõtlikkuse arendamiseks teha saab. Saime hea keelepraktika, õppisime orienteeruma erinevas kultuuriruumis ning tegema koostööd erinevast rahvusest inimestega. 

Loo saatsid Koolielule Pille Granovski Ülenurme Gümnaasiumist, Helle Kiviselg Tallinna Järveotsa Gümnaasiumist, Kaia Tamm Põlva Gümnaasiumist ja Lea Netz Tabasalu Ühisgümnaasiumist.

Samal teemal: