Tallinnas algab inspiratsiooni kogumine noorte huvitegevuse arendamiseks


Avaldaja:Madli Leikop18. Oktoober 2018

18. ja 19. oktoobril toimub Tallinnas Telliskivi loomelinnakus huvihariduse ja huvitegevuse konverents „Kust tuleb loovus?“, mille käigus arutletakse noorte julguse, loovuse ja uudishimu üle.

Konverentsi avakõne peab haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kelle sõnul on huviharidus ja huvitegevus Eestis üldiselt heal järjel. „Tänu riigi toetusele ning kohalike omavalitsuste panusele on loodud hulgaliselt võimalusi noorte annete arendamiseks,“ ütles minister. „Mul on hea meel näha, et riigi lisatugi on võimaldanud paljudel noortel liituda tegevustega, milles nad varem ei saanud osaleda kas kalli osalustasu või ebasoodsa bussigraafiku tõttu. Julgustan valla- ja linnavalitsusi oma häid kogemusi teistega jagama ning loodan, et uute tegevuste planeerimisse kaasatakse veelgi rohkem ka noori.”

Konverentsi korraldab Haridus- ja Teadusministeerium koos Eesti Noorsootöö Keskusega (ENTK). ENTK direktor Edgar Schlümmer lausus, et noored seisavad silmitsi mitmete üha aktuaalsemaks muutuvate väljakutsetega, mis mõjutavad nii noorte arengut kui ka näiteks tööelu. „Huviharidusel ja huvitegevusel on noorsootöös oluline roll, et tagada noore ettevalmistus tulevikuks, olgu selleks siis digitaalsete oskuste, loovuse või suhtlusoskuse arendamine,“ märkis Schlümmer. „Huvialaga tegelemine peab noore jaoks olema meeldiv ja lõbus, seega on oluline rääkida uutest meetoditest valdkonnas.“

Õpilaste seisukohti esindava Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Marcus Ehasoo ütles, et noorte jaoks on äärmiselt oluline selgitada mitteformaalse õppe olulisust formaalõppe kõrval. „Mitteformaalse hariduse eeliseid on mitmeid, kuid kui võrrelda seda formaalse haridusega, siis lahendab see kooliõpilase jaoks peamiselt kaks probleemi: vabadus tegeleda enda loovuse arendamisega ning individuaalne lähenemine õppimisele ehk õpilasele pööratakse tähelepanu just nii palju, kui ta seda vajab,“ ütles Ehasoo.

Kahepäevasel konverentsil kohtuvad huvihariduse ja huvitegevuse korraldajad, õpetajad, valdkonna esindusühingud, huvikoolide juhid ja kohalike omavalitsuste ametnikud jt. Eksperdid ja noored jagavad põnevaid näpunäiteid huvitegevuse korraldamisest, räägitakse väljakutsetest ja koostöövajadustest ning huvihariduses ja -tegevuses õpitavate oskuste arvestamisest tasemehariduses ja tööelus. Laiemalt on konverents suunatud mitteformaalse õppe tunnustamisele ja nutikatele lahendusele huvihariduses.

Allikas: HTMi pressiteade. 

Samal teemal: