Kuidas sai ellu äratatud e-viktoriin “Nutt tuleb peale”?


Avaldaja:Madli Leikop08. November 2018

13. novembril algab taas üleriigiline nutiviktoriin "Nutt tuleb peale". Kuidas kolm aastat tagasi Rääma Põhikoolist kõik alguse sai, sellest kirjutab kooli haridustehnoloog Mart Kimmel.

Elasid kord Pärnu Rääma Põhikooli õpetajad, õpilased ja teised tublid koolipere liikmed. 2015. aasta novembris hakkasid Facebookis ühe osana põhikooli õpiseltskonnast oma elu elama Rääma Nutiajud. Rääma Nutiajud oli kohe algusest aktiivne, ettevõtlik FB-kogukond, kes tahtis lisaks Facebookis suhtlemisele ka midagi ägedat ära teha. 

Üks Rääma Nutiaju idee oli, et tehkem mingi äge viktoriin, millele Pärnu Rääma Põhikooli õpilased saavad vastata elektroonselt Google Drive´i abil. Idee sai teoks ja viktoriin õpilastele väga meeldis.

Seejärel hakati mõtlema, et vahva ju küll omas koolis elektroonselt Google Drive´is viktoriini teha, kuid seda võiks ju ka teistele Rääma Nutiajude sõpradele jagada. Nii sündiski esimene e-viktoriin “Nutt tuleb peale”, mis toimus novembris 2016. Küsimused kõnetasid nutimaailma ning olid osalistele kohati parajaks pähkliks. Korraldajatele oli abiks HITSA, kes vahvaid auhindu jagas. Teine e-viktoriin “Nutt tuleb peale” toimus aprillis 2017 ning osalejatele hulk aina kasvas. 

Tõeliselt populaarseks sai e-viktoriin “Nutt tuleb peale” õppeaastal 2017/2018, mil kahel korral aastas toimunud e-viktoriinile vastas kokku rohkem kui 10 000 õpilast ja huvilist üle Eesti. Suur tänu siinkohal toetajatele, kelle nimed on ka tänuseinalt leitavad - leiad SIIT.

Kõikidele ettevõtlikele haridusasutustele soovitus nr 1: Kui Sinu haridusasutuses on toimunud midagi ägedat, siis kirjuta sellest sotsiaalmeedias, et ka teised toimunust teada saaksid. Seeläbi saavad teisedki indu midagi uut proovida ning nii toetame oma hariduse ja ühiskonna arengut!

Teksti autor on Rääma Põhikooli haridustehnoloog Mart Kimmel

Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet