Täna toimub Lastekaitse Liidu aastakonverents "Kuidas elad, Eestimaa laps? Lapsed muutuvas digimaailmas". Konverentsi fookuses on lapse õiguste ja heaolu tagamine internetis digitehnoloogia ajastul.
Konverentsi avavad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg. Lastekaitse Liidu aastakonverentsi „Kuidas elad, Eestimaa laps? Lapsed muutuvas digimaailmas“.
Otseülekannet konverentsist saab jälgida Delfii portaalist http:/
Lapsed on aktiivsed uue tehnoloogia kasutajad, täna on iga kolmas internetikasutaja laps.
Lastekaitse Liidu presidendi Ene Tombergi sõnul on meie tegevus väga suures sõltuvuses infotehnoloogiast ning meie edukus võib sõltuda palju sellest, kui turvaliselt tegutseda oskame. „Igapäevane küberhügieen on sama oluline kui lihtsalt hügieen – oluline on probleeme ennetada,“ lisab Ene Tomberg,
Konverentsil esinevad ettekannetega lisaks tunnustatud Eesti spetsialistidele ka eksperdid Soomest, Sloveeniast, Suurbritanniast ja Iirimaalt. Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak räägib noorte sotsiaalmeediakäitumisest ning mida noored arvavad täiskasvanute sotsiaalmeediakäitumisest. Lauri Palsa Soome Riiklikust Audiovisuaalinstituudist arutleb oma ettekandes meediahariduse rollist Soome haridussüsteemis. Telia asepresident Anne Larilahti räägib, kuidas Telia ettevõttena saab panustada, et lastel oleks internetis turvalisem ning Amy McArdle tutvustab, kuidas Facebook mõtleb ja reageerib teismeliste kasutajate turvalisusele.
“Kohati on lapsed digimaailmas targemad ja kogenumad kui täiskasvanud,“ räägib Anne Larilahti, Telia Company asepresident jätkusuutlikkuse valdkonnas. „Ometi tähendab internet lisaks headele võimalustele ka ohte, mida laste turvatunde ja õiguste tagamiseks ära unustada ei tohi. Oluline on lapsi kaasata ka riskidest rääkimisse. Ka Telia laste nõuandva paneeli viimane uuring kinnitab, et lastel on palju häid nõuandeid, mida jagada endast noorematele internetis turvaliselt surfamiseks,“ jätkab Larilahti.
Konverentsi töötubades keskendutakse laste huvidest lähtuvale digitehnoloogia kasutamisele; sellele, mida noored digimaailmas teevad, kuidas see mõjutab noorte heaolu ja kuidas neile abiks olla. Anton Toni Klanćnik annab ülevaate Europoli tegevusest laste seksuaalse väärkohtlemise tõkestamisel ning Michael Sheath Suurbritanniast arutleb oma ettekandes, kuidas meie teadmised aitavad arendada ennetusstrateegiaid laste kaitsmiseks seksuaalse väärkohtlemise eest internetis.
Konverentsi korraldaja on Lastekaitse Liit koostöös Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, Politsei- ja Piirivalveameti ning Sotsiaalkindlustusametiga rahvusvahelise projekti "Targalt internetis" raames.
Allikas: Lastekaitse Liidu pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.
Samal teemal: