HITSA alustas haridusuuenduse piloteerimisprogrammi tulemuste avalikustamist


Avaldaja:Madli Leikop09. Jaanuar 2019

HITSA haridusuuenduse piloteerimise programmi raames on Eesti õpetajad alates 2018. aasta sügisest koostöös ettevõtetega uut tehnoloogiat katsetanud. Nüüd on aeg kogemusi jagada - mida kasutada õppetöös?

Haridusasutused vajavad soovitusi, millest uue tehnoloogia soetamisel lähtuda. Haridusuuenduse piloteerimise programmiga võttis HITSA uute suundade levitaja rolli, mõtestades uute, turule tulevate tehnoloogiate kasutusviisid. HITSA koolitatud piloteerijad annavad erapooletu hinnangu õppetöös veel kasutamata tehnoloogiate pedagoogilisele väärtusele.

Teeme otsa lahti kõige pisematega - avaldame Ülenurme lasteaia õpetaja Mari Sultsi video. Vaata, kuidas ta koos lastega programmeeritavat robootikakomplekti matatalab katsetas ja millise hinnangu ta sellele andis. Nii lapsed kui ka õpetaja olid uuest õppevahendist vaimustuses ja lasteaed otsustas mõned komplektid päriseks osta. 
...

Täname õpetajat ja RoboMikut, kes komplektid katsetamiseks andis!

Uute seadmete ja tarkvara tugisüsteemide tagamiseks teeb pilootprogramm tihedat koostööd eraettevõtetega. Ettevõtetel omakorda aitab programmis osalemine teha teadlikumaid samme haridusvaldkonnas.

Pilootprogrammi tulemused avaldatakse HITSA kodulehel ja FBs, iga nädal üks uus tulemus!

Loe lähemalt programmi kohta

Foto: Unsplash, Franck V.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet