Algab gümnaasiumi informaatika ainekavade katsetamine koolides


Avaldaja:Madli Leikop29. Jaanuar 2019

HITSA alustab koostöös Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli ekspertidega gümnaasiumi informaatika uute valikkursuste katsetamist Eesti koolides.

Uute ainekavade väljatöötamisel soovisid kaasa lüüa kümme Eesti kooli. Sealsed õpetajad ja õpilased saavad võimaluse kasutada esimestena uusi valikkursusi, milleks on programmeerimine, tarkvaraarendus, kasutajakeskne disain ja prototüüpimine, digiteenused, tarkvara analüüs ja testimine. Õpilastel on pärast kursuste läbimist võimalik omandatud teadmisi ja oskusi meeskonnatööna rakendada.

Projektis osalevate õpetajate ja õpilaste kogemus on ainekava loojatele väga väärtuslik - saadud hinnangute põhjal täiendatakse õppematerjale ja sügisel saab IKT süvaõppega alustada juba terve rida uusi koole. 

Gümnaasiumi informaatika uute valikkursuste loomises osalevad piloteerijatena Saaremaa Ühisgümnaasium, Rocca al Mare Kool, Iisaku Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium, Pärnu Koidula Gümnaasium, Pärnu Ühisgümnaasium, Tartu Tamme Gümnaasium, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Tallinna Ehituskool.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet