Eesti meeskond võitis Magic CTF küberkaitsevõistluse


Avaldaja:Madli Leikop14. Aprill 2019

13. aprillil toimus USA avatud Magic CTF küberkaitsevõistlus, milles osales rohkem kui 30 meeskonda üle maailma. Eestist osales üheksa meeskonda.

Võistlusel tegeleti kolmel tasemel krüpto- jms ülesannetega, kus lahendusi otsiti nelja tunni jooksul.  

Eesti meeskonnad esindasid meid suurepäraselt. Esikoha sai CyberSpike: Jasper Rebane (Pelgulinna Gümnaasium), Johannes Kadak (TTÜ Tartu Kolledž), Rao Zvorovski (Tartu Ülikool) ja Joonatan Jakobson (Laagri Kool). Neljanda koha sai Eestist Find the Flag: Julian Dinovski (Tallinna Polütehnikum), Vjatšeslav Maspanov (Tallinna Polütehnikum), Ervin German Žitnikov (Tallinna Laagna Gümnaasium), Dmitri Plotnikov (Tallinna Laagna Gümnaasium).

56976909_2294373580619652_8312622057074458624_n.jpg

USAs osalesid kohapeal ka Paide Hammerbacki Põhikooli kaks meeskonda (lauljad ja tantsijad), kes nägid esimest korda võistlusele saabudes Linuxit. Kokkuvõttes jäid ka nemad edukatele 15. ja 17. kohale, mis on algajatele väga hea tulemus. 

Täname juhendajaid ja korraldajaid: Aleksei Talisainen, Triin Muulmann, Birgy Lorenz, Oliver Kikas, Liia Opmann, Marje Meenov. Suur tänu Carroli kogukonnale, kes toetasid Eesti meeskondade osalemist nii Eestis kui USAs, ja Thomas Beyardile, kes meile sellist osalemise võimalust tutvustas. 

Vaata sündmuse kodulehte.

Võistluse korraldajate info

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet