Tütarlapsi oodatakse IT-teemapäevale


Avaldaja:Madli Leikop24. Aprill 2019

Reedel, 26. aprillil kell 14 toimub Tartus IT-valdkonda tutvustav teemapäev DigiGirlz, et nakatada ka tütarlapsi IT-pisikuga.

Oma kogemusi tulevad jagama Microsoft Estonia OÜ riistvara müügijuht Kädi Horm, “Teeme ära!” maailmakoristuse tehnoloogiajuht Kristiina Kerge, tarkvara- ja tootearendusettevõtte Mooncascade tegevjuht Anu Einberg ning Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi doktorant Dage Särg. 

Neljandat korda toimuva teemapäeva eesmärk on tutvustada tütarlastele IT-eriala ning anda neile uusi teadmisi ja praktilisi oskusi IT alal. Praktilisi töötube juhendavad Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad.

pilt_1_DigiGirlz_2016__Autor_TÜ_arutiteaduse_instituut.jpg

Teemapäeval harjutatakse näiteks Pythoni programmeerimiskeele kasutamist ja luukse veebilehti. Tutvuda saab ka robotite ühtse operatsioonisüsteemiga ROS, mis on muutnud autonoomsete robotite algoritmid igale huvilisele kättesaadavaks ja õpitavaks. Osalejatel on võimalus käia ka arvutiteaduse instituudi arvutigraafika- ja virtuaalreaalsuslaboris.

Tartu Ülikooli informaatikatudengi ja programmeerimistöötoa juhendaja Hanna-Marii Kaljase sõnul on oluline korraldada üritusi, mis tutvustavad tütarlastele programmeerimist, sest see võib anda neile tõuke selleks, et minna õppima IT-d. Kaljas asus informaatikat enda sõnul õppima põhjuselt, et talle meeldib matemaatika ja loogika ning ta saab neid mõlemat praktiseerida ja luua rakendusi, mida on vaja ka väljaspool ülikooli. „Informaatika õppimine on andnud mulle tuleviku suhtes kindlustunde,“ lisas Kaljas.

Microsofti regionaalsete pilveteenuste juhi Mart Mäe hinnangul mõjutab infotehnoloogia meie ühiskonda iga päevaga aina rohkem. „Vajame üha enam IT-tippspetsialiste ning seetõttu peame vajalikuks innustada ka naisi kaaluma IT-d kui õppimise- ja karjäärivalikut,“ ütles Mäe.

pilt_2_DigiGirlz_2016__Autor_TÜ_arutiteaduse_instituut.jpg

IT-teemapäev DigiGirlz toimub Tartus arvutiteaduse instituudi õppehoones Ülikooli 17. Osalejatel palutakse end registreerida veebilehel http://programmeerimine.ut.ee hiljemalt 25. aprillil. 

Üritus on tasuta.

Teemapäeva korraldavad Microsoft Eesti, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja MTÜ Robootika.

Allikas ja fotod: TÜ pressiteade

Samal teemal: