Laupäeval annab linnapea võimu Tartus vilistlaste kätte


Avaldaja:Madli Leikop17. Mai 2019

18. mail toimub Tartu Ülikooli kõigi aegade suurim vilistlaste kokkutulek. Kokkutulekul osalejaid ootab ees päev täis kohtumisi ülikoolikaaslaste ja õppejõududega. Kogu Tartu linn on ülikooli lõpetanute päralt ning toimub arvukalt üritusi: ekskursioonid õppehoonetes, kontserdid, mõttetalgud.

Lisaks ühislaulmine ja suurejooneline vilistlaspidu.

Rahvusülikooli sajandal aastal toimuva vilistlaspäeva sõnum on ühtehoidmine ja koosminemine. Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser kutsub vilistlasi võtma viimast nii tihedast päevakavast kui ka kevadisest Tartust. „Kindlasti tahame kuulda, kuidas meie vilistlastel läheb, millise pagasi on nad ülikoolilt eluks kaasa saanud ning mida väärtuslikku on neil ülikoolile ja ühiskonnale öelda ja tagasi anda,“ sõnas rektor.

Kokkutulekupäev algab kell 12 kogunemisega ülikooli peahoone ees, kus vilistlasi tervitavad rektor Toomas Asser ja linnapea Urmas Klaas. Vilistlaste nimel peab kõne ettevõtja ja ajakirjanik Tiit Pruuli. Linnapea annab selleks päevaks võimu Tartus vilistlaste kätte.

Raekoja platsil on kogu päevaks sisse seatud vilistlaste ala, kus saab ülikoolikaaslastega mõnusalt aega veeta. Meeleolu loovad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Ülikooli õppehoonetes toimuvad kohtumised, loengud ja ekskursioonid.

Toomemäel peetakse kell 13–16 mõttetalgud, et rääkida ülikooli tulevikust, Tartu omapärast ja eelistest ning vilistlaste kaasamisest Tartu linna ja Tartu Ülikooli tegemistesse. Kolmel laval arutletakse kokku üheksa teema üle. Mõttetalgutel osalemine on kõigile tasuta.

Kell 16.45 esilinastub Tartu Ülikooli aulas Theodor Lutsu dokumentaalfilmi „Alma mater Tartuensis“ restaureeritud versioon, millele on kirjutanud muusika helilooja Märt-Matis Lill. Algne film valmis Tartu Ülikooli 300. aastapäevaks 1932. aastal.

Kell 18 kogunetakse Raekoja platsile, et näidata alma mater’i ja vilistlaste ühtsustunnet ühislaulmisel. Esineb Elis & The Phunkys. Seejärel minnakse rongkäigus õhtusesse peopaika Tartu Ülikooli spordihoones, kus meeleolu loovad Ultima Thule, Curly Strings, Marten Kuningas ja Duo Traat.

Kokkutuleku piletid on müügil Piletilevis. Pileti saab enne vilistlaspäeva vahetada käepaela vastu, mis tagab kogu päeva jooksul sissepääsu kõikidele üritustele ning soodushinna paljudes Tartu kohvikutes ja mitmes mäluasutuses.

Teave kokkutuleku kohta on kodulehel.

Allikas: TÜ info. Foto: Vilistlaste kokkutulek 2016, Andres Tennus

Samal teemal: