Coding Express progerongi tuur


Avaldaja:Madli Leikop30. August 2019

Coding Express progerongi tuuril saavad haridusinnovatsiooni huvilised tutvuda uue LEGO Education komplektiga, mis õpetab programmeerimise ABC-d 2-5aastastele lastele.

Eestit tuntakse välismaal digitaalse võlumaana, kus kasvavad üles helgete ajudega leiutajad. 11 lasteaeda üle Eesti annavad sellesse eduloosse oma panuse Coding Express progerongi tuuri kaudu.

Insplay kutsub osa võtma Coding Express progerongi tuurist, kus saab tutvuda uue LEGO Education komplektiga, mis õpetab programmeerimise ABC-d 2-5aastastele lastele. Programmeerimine on uus kirjaoskus, mille arendamisega tuleks alustada juba varakult. 

Coding Expressi komplekti tuum on LEGO DUPLO klotsid ning mootori ja värvianduriga progerong. Kui lapsed ehitavad väikestes tiimides valmis rongi ja rongiraja, äratavad nad kaadervärgi ellu eri värvides aktiivklotsidega. Need aitavad lülitada sisse ja välja näiteks rongi tulesid ning muudavad rongi suunda. Kuid enne ehitustööga pihta hakkamist peavad lapsed mõtlema, mida peaks rong kõigepealt tegema? Täpselt nii nagu programmeerija mõtleb enne tööga alustamist välja, kuidas programm peaks käituma ja mis funktsiooni täpsemalt täitma.

Progerongi päevad toimuvad 17.-27. septembrini. Toimumiskohtade info ja registreerumine Insplay kodulehel

Allikas: Insplay info.

Samal teemal: