Arhitektuurimuuseumi haridusprogrammid alustavad uut õppeaastat


Avaldaja:Madli Leikop07. September 2019

Rotermanni soolalaos tegutseva Eesti Arhitektuurimuuseumi haridusprogrammid õpetavad meid ümbritsevat keskkonda mõistma, eeldavad osalemist ja suhtlemist, ent mitte erialateadmisi. Enamasti on haridusprogrammi osa ka praktiline töö, et eelnevalt kuuldu-nähtu kinnistada.

Muuseumi keldrisaalis on lastele ja noortele mõeldud uus püsinäitus „Uuri ruumi!“, mis õpetab ruumi kogema ja tabama arhitektuuri olemust. Soolalao võlvide alla loodud keskkond pakub elamusi erinevatele meeltele. Ruumi saab uurida silmade, kõrvade, naha ja kogu kehaga – seda kõike saab teha ka näitust tutvustavas haridusprogrammis. Proovitakse leida vastused järgmistele küsimustele: milline on kõige sobivam tool, kuidas nägemine ja ruumi tajumine omavahel seotud on, kuidas ruum sind puudutab, mis tunne on olla ümmarguses ruumis, kuidas ruumid lõhnavad,  kas ruumi saab maitsta, milline on hoonete vereringe jne. Lõpuks valmistab iga osaleja väikse maketi, mille saab kaasa võtta.

Muuseumitunnid püsiekspositsioonis, näiteks makettide näitusel pakuvad palju äratundmis ja mõistatamisrõõmu. Need haakuvad ka riikliku õppekava üldpädevuste ning teemadega. Haridusprogrammide seas on näiteks „Arhitekt – kunstnik või matemaatik?“, „Geomeetriliste kujundite maailm“, „Millest koosneb linn?“ „Rotermanni saladused“, „Ruum meie ümber“, „Tallinn – linn, mis ei saa kunagi valmis“ jt.

Programm kestab enamasti 90 minutit, toimub esmaspäevast reedeni ning ühe õpilase osalustasu on 3 eurot, hinna sees on nii pedagoogitasu kui ka muuseumipilet. Lisaks eestikeelsele saab tellida programmi ka vene ja inglise keeles.

Arhitektuurimuuseum võõrustab ka 2011. aastast tegutsevat Arhitektuurikooli huvikooli.

Foto „Uuri ruumi!“ näituselt (Arhitektuurimuuseum).

Allikas: Arhitektuurimuuseumi info.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet