Laste sügis möödub robotite ja progemisega


Avaldaja:Madli Leikop31. Oktoober 2019

Alates septembri lõpust on õpilased ja lasteaialapsed üle Eesti end proovile pannud lahendades programmeerimise, robootika, digikunsti jt ülesandeid – käimas on õpilasüritus “ProgeTiigri tulevikutegijad”.

Oktoobri lõpust läks veelgi põnevamaks - üle Eesti algasid piirkondlikud töötoad ja võistlused. Ülesandeid ja üritusi jagub igas vanuses huvilisele.

Vanemad õpilased õpetavad nooremaid

Pärnu Vanalinna Põhikoolis toimub ProgeTiigri õpilasürituse raames suur 3. klasside robootikapäev, kus osaleb üle 700 õpilase. Kohale tulevad õpilased üle terve Pärnumaa. Üheskoos tehakse tutvust programmeerimise ja robootikaga ning õpetajateks on sel päeval hoopiski vanemate klasside õpilased.

1000 noort saarlast ja hiidlast

Kuressaare Gümnaasiumis kohtuvad aga 1000 õpilast Saare- ja Hiiumaalt, et maha pidada “Päev tuleviku nimel!”. Nutika päeva sisustavad e-viktoriin, elektritõukside võidusõit, põgenemistoad, kliimasoojenemise vastaste postrite-plakatite-meemide näitus ning mitmed külalised. “Selline üritus lükkab hooaja alguses hoo sisse,” ütleb Olle Arak, kes lisaks ürituse korraldamisele täidab ka Saare- ja Hiiumaal ProgeTiigri piirkondliku saadiku rolli.

RoboPõx, Digitiigrijaht jt

Alles teist aastat toimuva ProgeTiigri tulevikutegijate õpilasürituse kavas on ka traditsiooniks kujunevaid üritusi. Võru- ja Põlvamaal toimub taaskord suur robootikapäev ning lasteaialaste RoboPõx. Nii Viljandimaal, Virumaal kui ka Järvamaal pannakse end proovile Digioskaja üritusel.

Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis toimub ROBOfest turniir, kus võtavad omavahel mõõtu erinevate koolide neljaliikmelised meeskonnad. Peetri Lasteaed-Põhikoolis peetakse põnevat Digi-Tiigrijahti.

Robotite köievedu

Jõgevamaa ProgeTiigri saadik ning üks ürituse korraldajatest Rain Sirel toob välja, et eelmisel aastal lõid aktiivselt kaasa ka õpilased, kes iganädalaselt robootikaga ei tegele ning selle tulemusel uurivad näiteks 8. klassi neiud veel praegugi, millal nende kool omale 3D pliiatsid saab. “Üheks eredamaks mälestuseks on ka väikestele mõeldud WeDo köievedu, mille tarbeks ehitati vajalikud robotid valmis kohapeal,” meenutab ta.

Eesti Euroopas juba 4. kohal!

Kõik töötoad märgitakse üleeuroopalise programmeerimisnädala (Code Week) kaardile, kus Eesti hoiab hetkel ürituste arvu ja rahvaarvu arvesse võtvas edetabelis 390 üritusega uhket 4. kohta.

Registreeri ka enda üritus ning osale loosimises, kus loositakse välja programmeerimise ja leiutamise komplekte, roboteid ja droon.

Lisainfo ProgeTiigri õpilasürituse kohta leiab HITSA kodulehelt.

Õpilasüritus “ProgeTiigri tulevikutegijad” toimub tänavu teist korda. Möödunud aastal lahendas ülesandeid ning osales õpitubades ning erinevatel üritustel üle 9000 õpilase. Sel aastal kestab õpilasüritus 23. novembrini, kuid piirkondlikke üritusi toimub veel ka detsembris ja jaanuaris.

HITSA ProgeTiigri programmi eesmärk on tõsta õppijate tehnoloogilist kirjaoskust ja digipädevusi. Programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) toetab tehnoloogiaoskuste tarka kasutamist õppetöös, pakkudes koolitusi, toetavaid infosüsteeme ja taristut.

Programmeerimisnädal Code Week on Euroopa Komisjoni algatus, mille raames kutsutakse üles kõiki ettevõtteid, organisatsioone ja haridusasutusi rääkima programmeerimisest ja korraldama sellega seotud üritusi. Eestis koordineerib Code Weeki tegemisi HITSA.

Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet