ProgeTiigri õpilasüritusel osales ligi 15 000 õpilast


Avaldaja:Madli Leikop03. Detsember 2019

23.09 kuni 15.11 toimunud “ProgeTiigri tulevikutegijate” üritusel osales 14 712 õpilast 335 haridusasutusest üle Eesti. Alles teist korda toimunud õpilasürituse osavõtjate arv suurenes võrreldes möödunud aastaga pea 5000 õpilase võrra.

Toimunud töötoad märgiti ühtlasi ka üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week kaardile, Eesti saavutas ürituste arvu ja rahvaarvu arvesse võtvas edetabelis 488 üritusega tubli 4. koha.

“Tore on näha, et tulevikutegijaid tuleb aina juurde! Robootika ja programmeerimisega tehakse tutvust väga paljudes lasteaedades. Ma loodan väga, et need õpetajad ja lapsed, kes meie õpilasürituse raames esimesi samme tegid, jätkavad sama rada ning kasutavad tehnoloogiat õppeprotsessis ka edaspidi, seda erinevate teemade õppimisse kaasates ning seeläbi laste loovust ja loogilist mõtlemist arendades. Suur tänu ja tunnustus kõigile, kes kaasa lõid! Üritustel käies mõjus laste ja juhendajate rõõm ühisest tegutsemisest ja koos katsetamisest väga innustavalt! Tore on näha, et üha enam ollakse valmis laskma õpilastel õpetajatena kätt proovida: seda nii vanemaid, kaasõpilasi kui ka õpetajaid juhendades,” ütles HITSA ProgeTiigri programmi juht Kristi Salum.

Piirkondlikud üritused

Tänavu teist aastat toimunud õpilasürituse raames toimus piirkondlikke üritusi 19, mida on võrreldes möödunud aastaga enam kui poole rohkem. Mitmes maakonnas viidi läbi Digioskaja võistlused, kus pandi end proovile rühmadena. Laiusel said kokku 200 erinevas vanuses õpilast Jõgevamaalt ja Lääne-Virumaalt, et võistelda robotitega ja meisterdada ProgeTiigrile kratte. 

Pärnus kogunesid linna ja maakonna koolidest 750 3. klasside õpilast, et osaleda erinevates töötubades ning lahendada ohutuse-teemalist testi. Pärnu kooliõpilased viisid läbi tunde ka lasteaedades, juhendajaid ja juhendatavaid oli kokku üle 600. Võrus ja Jõhvis said kokku sajad lapsed, et koos uute põnevate vahenditega tutvuda ning neid töötubades katsetada. Kuressaares kohtusid Hiiu- ja Saaremaa koolid, et üheskoos töötubades uusi oskusi omandada ning end võistlustes proovile panna.

Kahe kuu jooksul pandi end proovile lahendades programmeerimise, robootika, digikunsti ja -ohutuse ülesandeid. Neid sai lahendada nii arvutite ja robotitega või täitsa ilma seadmeta. Noorimad osalejad olid päris väikesed lasteaialapsed, kes tegid esimesi samme programmeerimises legoklotsidega, kaaslastega koos mesilasroboteid või üksteist juhtides ning robotitega tantsu lüües. 

Suuremad õpilased lahendasid juba raskemaid ülesandeid, luues mänge ja animatsioone ning pannes proovile oma loovust ja oskust roboteid või droone juhtides. Ülesandeid lahendati matemaatikat ja eesti keelt õppides, kunsti- ja loodusõpetuse tundides, huviringis või ühisüritustel vanematega. Kõik ülesanded on lahendamiseks jätkuvalt ProgeTiigri kogumikus üleval.

LOOSIMISE TULEMUSED

Töötubade korraldajate vahel loositi välja ka auhindu. Loosiõnn naeratas järgmistele asutustele:

Risti Lasteaed - 1 x Matatalab
Vastemõisa lasteaed Päevalill - 1 x Matatalab
Võru Lasteaed Punamütsike - 1 x Matatalab
Võnnu lasteaed Värvuke – 1 x Matatalab
Vaivara Lasteaed – 1 x LEGO Coding Express
Tallinna Endla Lasteaed – 1 x LEGO Coding Express
Maardu lasteaed Sipsik - 1 x LEGO Coding Express
Tartu Lasteaed Tähtvere – 1 x LEGO Coding Express
Kuuste kool – 2 x Neuron leiutajakomplekt
Koeru Keskkool – 2 x Neuron leiutajakomplekt
Juurikaru Põhikool – 2 x Sphero
Aseri Kool – 2 x Sphero
Uuemõisa Lasteaed-Algkool – 2 x Sphero
Kambja Põhikool – 3 x Makey Makey Classic
Lasnamäe Põhikool – 3 x Makey Makey Classic
Tallinna Õismäe Vene Lütseum – 2 x mBot
Pärnu-Jaagupi Põhikoolis – 2 x mBot
Juhan Liivi nim Alatskivi Kool – 1 x Tello EDU programmeeritav droon
Tõrva Gümnaasium – 1 x Tello EDU programmeeritav droon
Haabersti Vene Gümnaasium – 3 x Raspberry Pi 3 Starter Kit
Ülenurme Gümnaasium – 3 x Raspberry Pi 3 Starter Kit

Kingituste kättesaamiseks kirjutage palun progetiiger@hitsa.ee.

Õpilasüritus “ProgeTiigri tulevikutegijad” toimus tänavu teist korda. Möödunud aastal lahendas ülesandeid ning osales õpitubades ning erinevatel üritustel üle 9000 õpilase.

HITSA ProgeTiigri programmi eesmärk on tõsta õppijate tehnoloogilist kirjaoskust ja digipädevusi. Programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) on riigi, ülikoolide ja IT ettevõtete koostöös loodud sihtasutus, kes toetab tehnoloogiaoskuste tarka kasutamist õppetöös.

Programmeerimisnädal Code Week on Euroopa Komisjoni algatus, mille raames kutsutakse üles kõiki ettevõtteid, organisatsioone ja haridusasutusi rääkima programmeerimisest ja korraldama sellega seotud üritusi. Eestis koordineerib Code Weeki tegemisi HITSA.

Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet