Inspiratsiooni ja praktilisi ideid eTwinningu multiprojektidest II


Avaldaja:Madli Leikop27. Mai 2020

Vahvaid, lõbusaid, arendavaid ülesandeid eTwinningu multiprojektidest. Oleme kokku koondanud ülesandeid koos juhenditega, nii tavapärases kui ka distantsõppes kasutamiseks. II osas võõrkeeleõpe, ülesanded lasteaiale ja algklassidele.

Noppeid võõrkeele õpetamiseks: https://twinspace.etwinning.net/94146/home
Autorid: Margit Laidvee, Ere Tumm

1.   Õpilased tutvustavad oma klassi/rühma lühidalt ühes õpitavas võõrkeeles luues endale sobivas keskkonnas postri, nt http://padlet.com, http://canva.com, http://postermywall.com. Oma klassi/rühma tutvustades leida ühisosa, mis ühendab klassi/rühma liikmeid omavahel.

2.   Kõige ilusama sõna oma õpitavas võõrkeeles! Selleks tuleb teil kõigepealt oma rühmas/klassis viia läbi demokraatlik hääletus, et selguks see üks ja ainus kõige ilusam sõna! Hääletuse protseduuri lepite õpilastega ise kokku. Sõna valimisel saab kasutada mõnda hääletuskeskkonda (answergarden, http://tricider.com, mentimeter.com, jne)

Kui sõna on välja valitud, siis tuleb seda kujundada! Paberile kirjutatud või arvutis kirjutatud sõna - see on liiga lihtne viis! Olge loomingulised ja kujutage seda sõna võttes appi nii loomingulisuse kui fantaasia!
Nüüd tuleb sõna jäädvustada fotole koos tüüpilise elemendi või tunnusega, mis assotsieerub endale selle keelega/seda keelt kõneleva riigi/riikidega.  Sõna peab fotol olema loetav.

3.  Võõrkeelse koomiksi tegemine vaheaja kohta!
Koomiksis peab olema vähemalt 4 pilti, koomiksis tuleb kasutada võõrkeeles sõnu sõnu: suvi, üllatus, päike, puhkus. Koomiksi tegemise keskkonna võib ise vabalt valida (nt http://goanimate.com, pixton.com jne). Tore keskkond on ka MakeBeliefsComix.  

4.  Kuldvillak oma kooli ja kodukoha kohta, mida teised projektis osalejad saaksid mängida.
-     Traditsioonilise Kuldvillaku tegemiseks kasutatakse tavaliselt keskkonda  https://jeopardylabs.com/
-     Sarnane keskkond: http://equizshow.com/
-      Teistsuguste võimalustega keskkond: http://www.baamboozle.com
Õpetused keskkondade kohta:
-          eQuizShow
-          jeopardylabs
-          baamboozle
 
Noppeid lasteaia ja algklasside multiprojektist: https://twinspace.etwinning.net/94054/home
Autorid: Leila Lehtmets, Terje Mägi, Ene Kruzman

1.   Tutvusta oma lasteaeda/ koolimaja/ kodukohta - kas joonistate, teete piltidest kollaaži või hoopis filmite, koostate online-esitlus jne. Mõned programmid, mida võib selleks katsetada:
-          https://www.thinglink.com/
-          https://www.powtoon.com/home/
-          https://www.kizoa.com/home
-          https://www.befunky.com/create/collage/
 
2.     Andke lapsele küsimustiku täitmise esimene kogemus, et laps mõistaks, mis on küsitlus ja kuidas küsimustele vastatakse. Näide küsimustikust.

Küsitlustega saame teada põnevaid andmeid: kas lapsed elavad maal või linnas, mis on laste lemmikõppeaine vm. Küsitluse vastustes olevaid andmeid saavad lapsed koos õpetajaga analüüsida (nt kas küsitluses osales rohkem poisse või tüdrukuid).

Õpetaja saab jagada lastele enne ankeedi täitmist teadmisi, mis on küsitlus ja kuidas ning milleks kogutud andmeid kasutada saab. See on ühtlasi hea võimalus käsitleda internetiturvalisuse küsimusi (millised linke avada, milliseid andmeid avalikustada ja mida kindlasti mitte jne).
Mõned võimalused:
-          Google Forms
-          https://www.surveymonkey.com/
-          https://www.eformular.com/
-          https://www.jotform.com/
 
3.   Tee ilusaid kevadfotosid ja koostaanimatsioon programmis http://www.pixiz.com (https://en.pixiz.com/template/3-dimensions-animated-cube-6-pictures-4064)

4.   Kuna hetkel oleme kõik oma kodudes, siis proovime saata õpetajale ja/või klassikaaslastele häältervitusi! Seekord peavad lapsed ise ülesande täitma ning selle õpetajale saatma. Juhend häälsõnumi salvestamiseks:
-          Ava https://vocaroo.com/
-          Mõtle oma tervitus valmis! Tutvusta, kes sa oled ja mida sa soovid kõigile oma sõpradele just praegu! Kui oled valmis mõelnud, vajuta punast nuppu ja hakka rääkima.
-          Kui oled lõpetanud, vajuta uuesti punasele nupule. Nüüd vajuta "save and share".
-          Kopeeri link ja saada see õpetajale.

Suur tänu suurepärastele eTwinningu mentoritele, kes on need ideed kokku pannud ning välja otsinud ka hulgaliselt kasulikke töövahendeid ülesannete teostamiseks.
 
eTwinningu multiprojektidega jätkame juba 2020. aasta sügisel! Rohkem infot eTwinningu kohta: http://www.hitsa.ee/etwinning.

Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal:


 
 
 

 

Haridus- ja Noorteamet