eTwinninguga tulevikku


Avaldaja:Madli Leikop24. August 2020

Kategooriad:eTwinning, Alusharidus

Juba viiendat aastat osaleb Narva Lasteaed Põngerjas eTwinningu kaudu mitmesugustes rahvusvahelistes projektides. еTwinning on osa programmist Erasmus+. eTwinninguga on liitunud 800 000 õpetajat üle Euroopa, aga ka Euroopa naaberriikidest.

Oleme edukalt läbi viinud 11 еTwinningu projekti. Lasteaia projektidele omistati Euroopa ja rahvuslikud kvaliteedimärgid. Sel aastal saavutasime suuri edusamme rahvusvahelisel konkursil “eTwinning Awards 2020”, kus meie projekt “Small scientists across Europe” saavutas Euroopas II koha. See tähendab, et meie pedagoogide ja laste töö on märkimist leidnud kõrgel Euroopa tasemel.

Tund STEAM õpetajega Irina Vassiljeva.JPG

Õpetaja Irina Vasiljeva lastega tunnis

12. juunil 2020 kuulutati välja Eesti eTwinningu projektivõistluse tänavused tulemused. Sellel konkursil saavutas esikoha meie lasteaia projektijuht Natalja Varkki. Samal konkursil saavutas nominatsioonis „Parim kogukonda kaasav projekt“ võidu veel üks meie lasteaia töötaja, Larissa Anufrijeva projektiga “Our forest, our life”. 2017. aastal hinnati kvaliteedimärgiga õppealajuhataja Veera Osise tööd.

Tänu aktiivsele ja pingsale tööle eTwinningu platvormil, mitmete projektide koordineerimisele ja läbiviimisele anti meie lasteaiale 2019. aastal eTwinningu Kooli märgis. See tähendab, et oleme eTwinningus tublit tööd teinud ja teistele eeskujuks olnud. 

Väikesed ökoloogid õpetajadega Jekaterina Skrinda ja Anna Tsistodelova.JPG

Väikesed ökoloogid. Tundi annavad õpetajad Anna Tšistodelova ja Jekaterina Skrinda

Lasteaed toetab kaasaegseid tehnoloogiaid koolieelsete laste õpetamisel ja väga aktiivselt kasutab robootikat. Töö lastega robootika alal on suunatud laste uudishimu tunnustamisele ja õppeprotsessi efektiivsuse tõstmisele kasutades selleks loovust ja uusi tehnoloogiaid.

Natalja Varkki, etwinningu suvekool2020.png

Natalja Varkki eTwinningu suvekoolis

Lasteaed sai toetust HITSAlt kahel korral: 2017. ja 2020. aastal, et soetada ProgeTiiger programmi raames programmeerimisseadmeid. Tänu HITSA toetusele on meil nüüd õpperobotid, mis muudavad õppimise lasteaias veelgi huvitavamaks.

Juba 3aastased lapsed õpivad lihtsaid programmeerimise algorütme. Roboteid kasutatakse kõigis õppetöö valdkondades, nagu ka pidulikel kohalikel, rahvuslikel ja rahvusvahelistel üritustel.

Meie andekad õpetajad Irina Vasiljeva, Svetlana Astahhova, Jevgenia Minova viisid läbi meistriklasse uute robotite mudelitega rahvusvahelisel festivalil Robotex 2019 Tallinnas. Rahvusvaheliste projektide raames korraldame meistriklasse lapsevanematele, koolieelsete lasteasutuste õpetajatele ja muidugi õpetajatele meie partnerkoolidest Euroopas. 

Väikesed teadlased õpitajaga Larissa Anufrijeva.JPG

Õpetaja Larissa Anufrijeva tunnis

Meie õpetajad vahetavad kogemusi külastades projektiüritusi partnerite koolieelsetes asutustes 12-s Euroopa riigis. Narva lasteaias Põngerjas pööratakse suurt tähelepanu laste ökoloogiaalasele kasvatusele, mille põhieesmärk on kasvatada esimestest eluaastatest alates humaanset, sotsiaalselt aktiivset, loomingulist isiksust, kes suudab mõista ja armastada ümbritsevat keskkonda, loodust ja hoida seda.

Projekti praktilise osa läbiviimiseks looduses püstitati lasteaia territooriumile projekti „Small scientists across Europe“ raames kaks kasvuhoonet. Seal juba rohetavad täiskasvanute istutatud istikud. Kuid hoolitsemine ja jälgimine on jäänud laste osaks. Oleme veendunud, et neil kõik õnnestub, sest selles rohelises kuningriigis juhendavad neid oma ala profid Anna Tšistodelova ja Jekaterina Skrinda.

Õpime tähestikku robotiga ProBot, õpetaja Svetlana Astahhova.JPG

Svetlana Astahhova lastega tunnis

Väga palju tähelepanu pöörame laste tervislike eluviiside juurutamisele ja tervishoiule. Praegu programmi Nordplus järgi toetatakse uut koostööprojekti Rootsi ja Fääri saarte lasteaedadega uue terve põlvkonna kasvatamisel väheses päikesevalguses ja niiskes kliimas. Projekti toel saime spordiinventari laste organismi tervendamiseks ja hügieeniharjumuste juurutamiseks. Kogu lasteaia loominguline kollektiiv liitus projektitegevusega.

On teada, et sõna „projekt“ tuletati ladinakeelsest sõnast projicere, otsetõlkes tähendab see ettepoole paiskama. Liitudes projektitegevusega me justkui paiskume tulevikku. Ja see on vahva! Liituge!

Natalja Varkki, Narva Lasteaia Põngerjas projektijuht. Autori fotod.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet