Loodusainete kuu

 • Õpilased jäädvustasid seemnete eksperimendi digivahenditega

  Õpilased jäädvustasid seemnete eksperimendi digivahenditega

  10. Veebruar 2016
  Loodusainete kuul toimunud idandamise projekti raames idandasid õpilased erinevaid kaunviljade seemneid. Projektis osalejatel oli võimalus teha kaks katset – I katses idandati seemneid, II katses tuli õpilastel leida internetist katse, mida teha idandatud seemnetega ning viia see läbi.
 • Ainekuud: Selgus loodusainete kuu parim õppematerjal

  Ainekuud: Selgus loodusainete kuu parim õppematerjal

  02. Veebruar 2016
  HITSA kutsub õpetajaid ainekuude raames Koolielu portaali õppematerjale lisama. Iga kuu lõpus valivad Koolielu ainemoderaatorid välja vastava ainevaldkonna parima õppematerjali. Loodusainete kuu parima õppematerjali autor on Urve Jõgi.
 • Nädala äpp: Minu loodusheli

  Nädala äpp: Minu loodusheli

  27. Jaanuar 2016
  „Minu loodusheli“ on uus nutirakendus, mille abil on võimalik looduses salvestada lindude, konnade, putukate ja teiste loomade hääli. Nädala äppi tutvustab ainemoderaator Evi Tarro koos Veljo Runneliga TÜ Loodusmuuseumist.
 • BETT ja loodusained

  BETT ja loodusained

  26. Jaanuar 2016
  20.-24. jaanuaril 2016 toimus Londonis Euroopa suurim hariduse ja tehnoloogiamess BETT (British Educational Training and Technology Show), kus tutvustati erinevaid hariduslikke tehnoloogilisi lahendusi. BETTil kogetut jagab HITSA ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere.
 • Nädala äpp: 3D-molekulide loomine keemias WebMO-ga

  Nädala äpp: 3D-molekulide loomine keemias WebMO-ga

  21. Jaanuar 2016
  „Orgaanilise keemia õpetamisel tunnen sageli, et molekulide struktuuri paremaks tajumiseks on hea lasta õpilastel luua ruumilisi molekule ka digividinatega,“ kirjutab Koolielu keemia ainemoderaator Katrin Soika.
 • Nädala äpp: GPS Fields Area Measure

  Nädala äpp: GPS Fields Area Measure

  12. Jaanuar 2016
  GPS Fields Area Measure on lihtne äpp, mis võimaldab mõõta vahemaad ja pindala. Mõõta on võimalik nii käsitsi ehk näpuga kaardil liikudes kui ka automaatselt - GPS-i kasutades. Äppi tutvustab Koolielu geograafia ainemoderaator Katri Mirski.
 • Nädala äpp: Instant Heart Rate

  Nädala äpp: Instant Heart Rate

  08. Jaanuar 2016
  Rakendus Instant Heart Rate võimaldab mõõta oma pulssi nutitelefoni kaamera abil. Nädala äppi tutvustab Koolielu bioloogia ainemoderaator Urmas Tokko.
 •  

  Tamme Gümnaasiumi õpilaste tagasiside Socrative’i kasutamisest bioloogiatunnis

  06. Jaanuar 2016
  Socrative on Eesti koolides juba üsna laialt levinud keskkond elektroonsete testide koostamiseks ja läbiviimiseks. Keskkonna vastuvõtmist õpilaste poolt analüüsib Tartu Tamme Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja ja Koolielu ainemoderaator Urmas Tokko.
 • AINEKUU: Koolielus algas loodusainete kuu

  AINEKUU: Koolielus algas loodusainete kuu

  04. Jaanuar 2016
  Jaanuaris ehk loodusainete kuul toovad Koolielu ainemoderaatorid teieni uue ja huvitava IKT vallas loodusõpetuses, keemias, bioloogias, füüsikas ja geograafias.
Haridus- ja Noorteamet