Haridus- ja teadusministeerium eraldas Hasartmängumaksu Nõukogu otsuse alusel 2012. aastaks pea sada tuhat eurot noortemalevate korraldamise ja arendamise toetamiseks, mis jagatakse projektikonkursi raames malevate korraldajate vahel vastavalt esitatud taotlustele. Taotluse esitamise tähtaeg on 9. aprill kell 15.00.
Programmi „Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008-2014“ raames toimub 9. aprillil 2012 Tallinnas Eesti Klassiõptejate Liidu koostööseminar „Parima praktika jagamine“ teemal „Hindamine ning arenguvestlused Eesti ja Soome koolides".
Täna, 21. märtsil kogunesid Tartusse õpilased üle Eesti, et pidada maha suurim Koolirobootika võistlus RoboMiku. Selgunud on esimese võistlusala LEGO Sumo võitjad. I koha sai üllatuslikult Tallinna tehnikaklubi Masters, kus on õpilased 4.-10. klassist, teiste seas õpilased Tallinna Linnamäe vene lütseumist ja Paekaare gümnaasiumist.
Singapur, mille haridussüsteemi on rahvusvahelisel tasemel korduvalt esile tõstetud, panustab kõige enam õpetajate pidevale täiendamisele ja parimate praktikate jagamisele.
Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasium oli üks kümnest koolist, kelle projekt leidis Tiigrihüppe Sihtasutuse konkursil „Innovaatiline kool 2011“ toetust ja tunnustust. Nüüd on kooli gümnaasiumiastme füüsikatunnid loomingulisemad ning paarkümmend arvutihiirt aitavad mistahes vanuseastmes eesti keele mängides selgeks saada.
Haridusministeeriumi asekantsleri Andres Koppeli hinnangul on mitmed riigikontrolli täna avaldatud soovitused asjakohased ning tulevikku suunatud ja ministeerium püüab nendega arvestada uue strateegiaperioodi ettevalmistamisel.
16-aastane Annika Kalmus tuli eile Tartu Poska gümnaasiumi sisseastumiskatsetele kindla tagamõttega – olles värskes koolis ühes esimestest lendudest, saaks ta uusi tavasid ja ehk ka kooli ennast oma näo järgi kujundada, Mart Reiniku kooli õpilane Tristan Koskor tuli jälle vastupidi Kalmusele sealt otsima vana ja tuttavat.
Läti haridus- ja teadustöötajate ametiühing LIZDA nõuab solidaarselt Eesti kolleegidega palgatõusu. Kolm aastat tagasi peatas Läti valitsus õpetajate palgatõusu programmi ja vähendas kümneaastase tööstaažiga õpetaja palga alammäära 350 latilt 255 latile ehk 498 eurolt 363 euroni.
Tallinna Laagna Rukkilille lasteaed vallandas õpetaja, kes oli tööl mullu novembris ronimisredelil turninud lapse surma ajal, samas rühmas käivate laste vanemad ei pea seda aga õigeks, kirjutab Õhtuleht.