Äsjasest kevadest pole veel nii palju aega möödas, et mitte keegi enam ei mäletaks. Ikka küsitakse pisukese ärevusega: aga kui SEE kordub? Kui kordub, siis on lastevanematel kodusõpet toetav Facebooki grupp “Kodune distantsõpe” käepärast võtta.
Värskes Edu ja Tegu ettevõtlusõppe uudiskirjas arutleb SA Innove esindaja 21. sajandi oskuste teemal. Lisaks: Tallinna Ülikooli noored uurisid koolinoortelt, mis kannustab neid ettevõtlikkusele.
Riigikogu võttis 3. juunil vastu seadusemuudatused, millega luuakse Haridus- ja Noorteamet ning nimetatakse Keeleinspektsioon Keeleametiks. Üks Haridus- ja Noorteametisse koonduvast neljast organisatsioonist on ka Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA).
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps allkirjastas määruse, millega antakse lühilaagrite ja -malevate korraldajatele tänavu täiendavat toetust, et pakkuda suuremale hulgale noortele võimalust nende tegevusest osa saada.
Narva-Jõesuu Kool ja Sinimäe Põhikool osalesid kogu kooliperega veebruari lõpust juuni alguseni Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) koolitusprogrammis Digikiirendi. Nendega ühes grupis olid veel Peipsi Gümnaasium ja Mustvee Kool Jõgevamaalt ning Vajangu Põhikool Lääne-Virumaalt.
2. septembril 2020 algab taas õpilaste tehnoloogiliste oskuste loovat rakendamist edendav rahvusvaheline konkurss “Ventspils IT Challenge”. Tänavu toimub see kõiki kolme Baltimaad ühendav õpilaskonkurss juba viiendat korda.
Maailma suurima välistudengite küsitluse andmetel on Eestis õppimisega rahul 88% välistudengitest. Lisaks sellele, et välistudengid on märk meie ülikoolide kvaliteedist, avaldavad välistudengid ka selgelt mõju sihtriigi majandusele.
18. juunil korraldatud Kuressaare Ametikooli lõpuaktusel kuulutati välja tänavune Enn Meri parima saarlasest väikelaevaehitaja eriala lõpetaja stipendiumi saaja, stipendiaat on Karl Rander.