E-kursus "Digimõtted" avab digimaailma eri tahke ja nendega seotud hoiakuid. Täiesti uutmoodi kursusel ainult loetakse, kuulatakse, vaadatakse, jagatakse ja kommenteeritakse. Kõik uurimismaterjalid on eestikeelsed.
Kutsume kõiki eTwinningu õpetajaid looma digivitamiine – lühikesi videoklippe oma lahedast eTwinningu projektist või koguni eTwinningu unistuste projektist.
Aprill on Tallinnas traditsiooniline nutikuu, mille jooksul haridusasutused jagavad oma häid kogemusi, kuidas muuta õppimine loomingulisemaks ja nutikamaks, tõsta digipädevust ning lõimida neid eri õppeainetesse.
Veebipõhine Roboolümpia toetab robootikahuvi tekkimist ja on mõeldud 5- kuni 14-aastastele lastele. Osalema on oodatud koolid, lasteaiad, huviringid, nutipered. Roboolümpia ülesandeid ehk missioone saab täita 28. aprillini.
Oled huvitatud õppetöö rikastamisest virtuaalreaalsuse või teaduslaboritega, Chromebookidest või tuleviku klassiruumi rajamisest? Pane end kirja HITSA töötubadesse!
Teist korda tunnustati rahvusvahelises projektitöös aktiivseid Euroopa koole märgiga “eTwinningu kool”. Kokku sai aastaks 2019/2020 märgi 1004 kooli, Eestist sealhulgas viis üldhariduskooli, kaks lasteaeda ja üks kutseõppeasutus.
Sel nädalal toimub Eestis esimene meediapädevusnädal alapealkirjaga „Enne mõtlen, siis jagan“, mis rõhutab iga üksikisiku rolli väärinfo leviku tõkestamisel.
Neljapäevast, 6. märtsist kuni pühapäevani toimub Helsingis üleilmne eesti keele õpetajate kohtumine. Kokku tuleb ligikaudu sada õpetajat üheksast välisriigist, et kogemusi vahetades ja teadmisi täiendades tähistada lähenevat emakeelepäeva.
28. märtsil kell 19 toimub eTwinningu veebiseminar „Kuidas koolis demokraatiast rääkida?“. Veebiseminari juhib Kuressaare Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Madli-Maria Naulainen.