Tallinna koolides ja lasteaedades kestab nutikuu


Avaldaja:Madli Leikop06. Aprill 2019

Aprill on Tallinnas traditsiooniline nutikuu, mille jooksul haridusasutused jagavad oma häid kogemusi, kuidas muuta õppimine loomingulisemaks ja nutikamaks, tõsta digipädevust ning lõimida neid eri õppeainetesse.

Ühtekokku korraldatakse enam kui 300 nutiüritust.

Nutikuud koordineerib Tallinna Haridusamet, kuid sündmusi korraldab üle kolmekümne kooli ja kuuekümne lasteaia. Ühtekokku pakutakse huvilistele üle 300 nutika sündmuse ja tegevuse. Peamiselt on tegemist ühe asutuse lastele või õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele mõeldud üritustega, kuid ka haridusasutuste ühiseid ning laiemale publikule suunatud ettevõtmisi tuleb kokku enam kui kuuskümmend. 

Näiteks korraldab Lasnamäe Vene Gümnaasium lasteaedade vanemate rühmade lastele ja 1. klasside õpilastele ürituse „Elame targas majas“. Laste ülesandeks on seal targa maja ja selle ümbruse ehitamine, kasutades Lego WEDO 2.0 komplekti.

Ehte Humanitaargümnaasium korraldab aga Põhja-Tallinna lasteaedadele mängu „Nutiseiklus“, kus lapsed külastavad erinevaid tööjaamu ja kus nad saavad proovida mitmesuguseid nutivahendeid nagu haridusroboteid, äppe ja muud. 

Pelgulinna Gümnaasium viib läbi midagi hoopis erilist: droonimatkaringi droonitunni lasteaias Maasikas. Droonimatkaringi õpilased õpetavad mudilastele nii drooniga lendamist kui ka programmeerimist.

Kõikide suuremate ürituste kava veel täieneb, kuid seda saab jälgida aadressil https://www.tallinn.ee/est/nutikuu/Nutikuu-urituste-ajakava

Allikas: Tallinna linna koduleht 

Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal: