Edulugu

 • Tunnustatakse noortevaldkonna silmapaistvamaid tegijaid

  Tunnustatakse noortevaldkonna silmapaistvamaid tegijaid

  19. Jaanuar 2018
  Reedel, 26. jaanuaril algusega kell 17 toimub Eesti noortevaldkonna aasta suursündmus – silmapaistvamate tegijate tunnustamine sündmuskeskuses SpaceX. Laureaate tunnustab ja auhinnad annab üle haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
 • Minister Reps: haridustöötajate tunnustamine toimub nüüdsest riigi kõrgeimal tasemel

  Minister Reps: haridustöötajate tunnustamine toimub nüüdsest riigi kõrgeimal tasemel

  10. Jaanuar 2018
  Riigikogu võttis vastu Haridus- ja Teadusministeeriumis välja töötatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuse, mis võimaldab alates sellest aastast tunnustada haridustöötajaid elutööpreemiaga ja võimaldab määrata riiklikke aastapreemiaid ja stipendiume.
 • Minecrafti ehitusvõistluse peavõit tuli Eestisse

  Minecrafti ehitusvõistluse peavõit tuli Eestisse

  19. Detsember 2017
  Võistluse "Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu" peavõidu pälvis Eestist pärit meeskond Öökullid. Virtuaalne ehitusvõistlus toimus detsembri alguses ning oli osa rahvusvahelisest IT-hariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code).
 • TÜ tudengid pääsesid maailma mainekaima programmeerimisvõistluse finaali

  TÜ tudengid pääsesid maailma mainekaima programmeerimisvõistluse finaali

  08. Detsember 2017
  Tartu ülikooli bakalaureusetudengid Oliver-Matis Lill (informaatika), Andres Unt ja Oliver Nisumaa (matemaatika) pääsesid maailma mainekaima üliõpilaste programmeerimise finaalvõistlusele.
 • Vikipeedia keeletalgud premeerivad vabatahtlikke auhinnarahaga

  Vikipeedia keeletalgud premeerivad vabatahtlikke auhinnarahaga

  08. Detsember 2017
  Detsembri alguses Tallinnas toimunud viiendal eesti teaduskeele konverentsil kuulutati välja Vikipeedia keeletoimetamistalgud. Talgutega soovitakse pöörata tähelepanu Vikipeedia artiklite keelelisele kvaliteedile.
 •  

  Tunnustatakse kõige leidlikumaid laste ja noorte ideid

  30. November 2017
  6. detsembril kell 12–15.45 autasustatakse Tallinnas, TTÜ Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory saalis (Raja 15) õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. Riikliku konkursi esimesed preemiad annavad üle EV president Kersti Kaljulaid ning Eesti Teadusagentuuri ja HTMi esindajad.
 • Aasta võõrkeelealaseks teoks valiti lastele mängulist keeleõpet pakkuvad kursused

  Aasta võõrkeelealaseks teoks valiti lastele mängulist keeleõpet pakkuvad kursused

  24. November 2017
  Täna kuulutati Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu sügiskonverentsil välja aasta parim võõrkeelealane tegu. Tiitli pälvisid koolitusagentuuri Game Club mängulist keeleõpet pakkuvad kursused JUKU ja BARANKA.
 • HITSA ja ITL kuulutasid välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja

  HITSA ja ITL kuulutasid välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja

  24. November 2017
  Eile, 23. novembril kuulutasid Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) välja Ustus Aguri nimelise stipendiumi saaja. Tänavune stipendiaat on Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide õppekava doktorant Konstantin Shibin.
 • 24.-26. novembrini toimub Tallinnas robootikasündmus Robotex

  24.-26. novembrini toimub Tallinnas robootikasündmus Robotex

  24. November 2017
  Sel nädalavahetusel, 24.-26. novembrini toimub Tallinnas Näituste Messikeskuses Euroopa suurim robootikasündmus Robotex. Robotex on tehnoloogiaalane kogupereüritus, kus on tegevusi nii igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale kui ka niisama huvilisele.
 • Miks ülikoolid peaksid suunama rohkem tudengeid praktikatele

  Miks ülikoolid peaksid suunama rohkem tudengeid praktikatele

  23. November 2017
  Eestis pole praktikale minemine just kuigi populaarne. Veel vähem välismaale praktikale minemine. Muidugi, praktikakohad ei ole alati kõige paremini tasustatud, aga mida nad ei maksa su pangakontole, maksavad nad CV ridadesse, kirjutab Brigitte Piip oma kogemusele tuginedes.