Edulugu

 • Eesti on rahvusvahelisel küberkaitse võistlusel European Cyber Security Challenge jätkuvalt tugevate riikide hulgas

  Eesti on rahvusvahelisel küberkaitse võistlusel European Cyber Security Challenge jätkuvalt...

  02. November 2017
  1. novembril toimus Hispaanias, Malagas 15 Euroopa riigi noorte kübertalentide vahel jõukatsumine, millest eestlased väljusid 7. kohaga. Võistluse võitis Hispaania.
 • Lauri Vilibert: kuni naudin oma tööd, jään õpetajaks

  Lauri Vilibert: kuni naudin oma tööd, jään õpetajaks

  25. Oktoober 2017
  Aasta põhikooliõpetaja Lauri Viliberti jaoks on töö tehnoloogia- ja tööõpetuse õpetajana eneseteostus, ta hindab iseseisvust ja otsustusvabadust ning peab oluliseks, et koolis mõistaks kogu kollektiiv ühtmoodi, kus suunas liigutakse.
 • Ilmus Akadeemiakese sügisnumber III/2017

  Ilmus Akadeemiakese sügisnumber III/2017

  25. Oktoober 2017
  Akadeemiake avaldas kaheksa kõrgetasemelist õpilaste uurimistööd. Neist enamiku keskmes on jälgimine – kas siis ümbritseva keskkonna või iseenda jälgimine. Kolme uurimistöö teemaks on ilm, seda küll erinevatest vaatenurkadest.
 • Eesti õpetajad panid Euroopa kolleegid programmeerima

  Eesti õpetajad panid Euroopa kolleegid programmeerima

  20. Oktoober 2017
  Kui peatselt lõppeval üleeuroopalisel Code Weekil tutvustavad õpetajad programmeerimist enamasti lastele, siis vahetult enne programmeerimisnädalat sai viis Eesti õpetajat end proovile panna ka Euroopa kolleegide koolitamisel.
 • Aasta õppija 2017 on Tarmo Tuuling

  Aasta õppija 2017 on Tarmo Tuuling

  20. Oktoober 2017
  Täiskasvanud õppija nädala avaüritusel nimetati aasta õppijaks Tarmo Tuuling Pärnumaalt, aasta koolitajaks tituleeriti Tiina Leosk Tartumaalt, aasta õpiteo tiitel anti Järvamaa Naiste Motivatsioonikohvikule.
 • Eesti noored teenisid ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel esmakordselt medalivõidu

  Eesti noored teenisid ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel esmakordselt medalivõidu

  20. Oktoober 2017
  19. oktoobril Abu Dhabis toimunud 44. ülemaailmsete kutsemeistrivõistluste WorldSkills auhinnatseremoonial tunnustati esmakordselt võistluste ajaloos medalikohaga eestlasi. Maastikuehituses teenisid pronksmedalid Mairold Mänd ja Erik Rüütel, jagades kolmandat kohta Hiina võistkonnaga.
 • Aasta haridusteoks kuulutati tehnoloogia ja disaini hackathonid

  Aasta haridusteoks kuulutati tehnoloogia ja disaini hackathonid

  08. Oktoober 2017
  Aasta õpetaja galal pälvisid aasta haridusteo tiitli Alvo Aabloo, Renee Puusepp, Martin Melioranski, Indrek Rebane ja Anu Piirisild, kes on tehnoloogia ja disaini hackathon´ide “Garage48 Hardware & Arts” eestvedajad.
 • Haridus- ja Teadusministeerium kutsub tunnustama ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid

  Haridus- ja Teadusministeerium kutsub tunnustama ettevõtlikke õppureid ja õpetajaid

  02. Oktoober 2017
  Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama ettevõtlikke õppureid ning silmapaistvaid ettevõtlusõppe edendajaid, õpetajaid ja mentoreid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada viies kategoorias kuni 10. oktoobrini ettevõtlusõppe programmi veebilehel.
 • Eesti õpilased noppisid rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt medaleid

  Eesti õpilased noppisid rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt medaleid

  01. August 2017
  Möödunud nädalal Inglismaal toimunud rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil teenisid hõbemedali Kaarel Hänni Tallinna reaalkoolist ning pronksid Carel Kuusk Tallinna reaalkoolist ja Aaro Kristjuhan Hugo Treffneri gümnaasiumist. Meeri Juhanson Hugo Treffneri gümnaasiumist märgiti ära aukirjaga.
 • Skype toetab Eesti noorte magistriõpinguid 8000 euroga

  Skype toetab Eesti noorte magistriõpinguid 8000 euroga

  01. August 2017
  Skype Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) valisid välja loodusteadusi õppiva magistrandi, kes saab 8000 euro suuruse stipendiumi õpinguks välisülikoolis. Tänavune stipendiaat on Tartu Ülikooli värske vilistlane Mari-Liis Aru, kes jätkab õpinguid Liège'i Ülikoolis Belgias.