Fotokonkursile „Metsik linn“ oodatakse kuni 27. maini fotosid, mis kajastavad nii looduse ilu kui ka valupunkte linnakeskkonnas. Konkurss kuulub Tartu Ülikooli loodusmuuseumi korraldatava loodusfestivali programmi.
19.–20. aprillini on Tartu Ülikooli Narva kolledži uksed avatud välisülikoolide tudengitele, kes saabuvad Eestisse 18. rahvusvahelisele üliõpilaste teadustööde konverentsile. Andekad üliõpilased jagavad sel aastal oma arvamusi teemal „Piiride eiramine: EL-i ja Venemaa suhete kuus mõõdet“.
Tartu linn annab neljandat korda välja Lapsepõlve auhinna nime kandva kirjandusauhinna, mille laureaadiks saab üks 2017. aastal ilmunud laste- või noorsooraamatu autor.
Välja on kuulutatud eTwinningu Kool 2018-2019 tiitli saajad, selle pälvis 1211 kooli üle Euroopa. Esmakordselt välja antud tiitliga tunnustati ka kaheksat Eesti kooli ja lasteaeda.
Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba seitsmeteistkümnendat korda metsaviktoriini Eesti koolidele. Erinevas vanuses õpilased saavad oma teadmised loodusest proovile panna kuni 9. maini.
Kolmapäeval, 4. aprillil lõppes Kuressaare Ametikoolis õpilasfirmade esitluse ja laada ning parimate välja kuulutamisega õpilasfirmade programmi kolmas hooaeg.
7. aprillil kuulutas Eesti Lastekirjanduse Keskus välja XIV Nukitsa konkursi võitjad – laste lemmikkirjaniku ja lemmikillustraatori 2016. ja 2017. aastal ilmunud lasteraamatute seast. Hääletusest võttis osa 6396 kuni 16-aastast last. E-hääletuses osales 698 last.
Eesti Teadusagentuur korraldab 12.-13. aprillil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis õpilaste teadusfestivali, kus tunnustatakse õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid ja mida raamib põnev teaduse ja tehnoloogiaga seotud festivaliprogramm.