Kutseharidus

 • Kutsekoolid ja ettevõtjad teevad noorte kaasamisel koostööd

  Kutsekoolid ja ettevõtjad teevad noorte kaasamisel koostööd

  16. August 2018
  Tööjõupuuduse lahendamiseks on üha enam tööandjaid hakanud mõtlema sellele, kuidas ise rohkem järelkasvu panustada. Kolm kutsekooli ja 12 ettevõtet ühendasid jõud, et pakkuda noortele võimalust siduda samaaegselt õpingud ja erialane töö ehk töökohapõhist õpet.
 •  

  Olustveres kohtusid kooli vilistlased

  14. August 2018
  Äripäeva portaalist põllumajandus.ee saab lugeda, et Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis toimus 11. augustil vilistlaspäev.
 • Kutsume põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajaid rahvusvahelistele eTwinningu seminaridele!

  Kutsume põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajaid rahvusvahelistele eTwinningu seminaridele!

  13. August 2018
  Tahad algaval õppeaastal oma õpilasi uute põnevate projektidega üllatada? Kutsume põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajaid rahvusvahelistele eTwinningu seminaridele, kust saab hulgaliselt kasulikke ideid ka enda klassiruumi. Osalustaotlusi ootame hiljemalt 5. septembriks.
 • ProgeTiigri õpilasüritus "ProgeTiigri tulevikutegijad"

  ProgeTiigri õpilasüritus "ProgeTiigri tulevikutegijad"

  13. August 2018
  17. septembrist kuni 18. novembrini toimub HITSA eestvedamisel alus- ja üldhariduse ning kutsehariduse õpilastele suunatud üritustesari "ProgeTiigri tulevikutegijad".
 • OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

  OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

  08. August 2018
  OECD raporti kohaselt on riikides, kus noorsootööle ja noortepoliitikale enam tähelepanu pööratakse, noorte usaldus riigi vastu suurem. Eestis usaldavad noored riiki enam kui vanemaealised, mis annab tunnistust noortepoliitika tulemuslikkusest.
 • Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus korraldab traditsioonilist Narva suvelaata

  Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus korraldab traditsioonilist Narva suvelaata

  07. August 2018
  18. augustil korraldab Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus Narva linnavalitsuse toetusel traditsioonilist Narva suvelaata Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse koolimaja ees. Lisaks laiale kaubavalikule ootab külalisi huvitav programm, mis pakub tegemisi igaühele.
 • Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastujate arv on tõusuteel

  Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastujate arv on tõusuteel

  06. August 2018
  Reedel, 3. augustil lõppes uute õppijate vastuvõtt Tartu Kutsehariduskeskusesse. Seekord laekus kokku 1763 sisseastumisavaldust, mida on üle 3% enam kui mullu. Kutsehariduskeskuse direktori Tõnis Lukase sõnul on rõõmustav, et kutseõppes õppijate langustrend on pöördumas tõusuks.
 • Viis viga, mida praktika käigus vältida

  Viis viga, mida praktika käigus vältida

  30. Juuli 2018
  Edukas praktika võib päädida tööpakkumise ja kasulike kontaktidega, samas kui looderdava ja passiivse praktikandi ees võib tulevikus nii mõnigi uks sulguda. Sestap on tähtis endast praktikal hea märk maha jätta.
 • Teatmik "Abiks otsustajale. Kutseõppevõimalused 2018/2019"

  Teatmik "Abiks otsustajale. Kutseõppevõimalused 2018/2019"

  25. Juuli 2018
  Teatmik „Abiks otsustajale“ annab ülevaate Eesti kutsekoolidest ning tutvustab nendes õpetatavaid ameteid. Väljaandest leiab praktilist infot eriala valimise, kutsekooli astumise, koolis õppimise ja kogu õppetööga kaasneva kohta.
 • Kuidas leida ideaalne praktikakoht?

  Kuidas leida ideaalne praktikakoht?

  23. Juuli 2018
  Praktikasuvi on täies hoos ning kõikjal Eesti ettevõtetes ja asutustes omandavad agarad tudengid, kutseõppurid ja töökohapõhises õppes osalejad kogemusi oma valitud erialadel.