Esmaspäeval, 23. märtsil kell kuus õhtul on 4-aastane Kasper koos emaga kodus arvuti taga ja valmis alustama Sally Stuudio noorimate rühma kunstitundi. See on poisi elu esimene e-tund, aga tema jaoks on hoopis olulisem see, et saab joonistada, meisterdada ja kogu aeg ema käest küsida-pärida.
Haridus- ja Teadusministeerium otsustas, et seoses eriolukorraga lükatakse edasi põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite toimumise periood. Eriolukorras ei toimu ka keeletasemete eksamid, testid ja tasemetööd. Uued eksamiajad sõltuvad eriolukorra kestusest.
Kuivõrd praegu suurendatakse nii Eestis kui naaberriikides liikumispiiranguid, siis jäävad koolilapsed koduõppele ka järgmiseks kaheks nädalaks alates 30. märtsist, ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps ERR-ile.
1421 õpilase ja 201 õpetajaga kooli kiire suunamine distantsõppele on kindlasti keeruline ülesanne. Keila Kool Harjumaal on esimese koduõppenädalaga siiski kenasti toime tulnud.
Pärnu Postimehes kirjutab Pärnu abilinnapea ja kogemustega HITSA koolitaja Varje Tipp distantsõppe plussidest ja miinustest ning annab kasulikke nõuandeid.
Keskenduma ei peaks niivõrd laste õpitulemuste numbrilisele hindamisele, vaid suunama tähelepanu õppekorraldusele ning uues olukorras toimetulekule. Numbrilise
Maalehe ajakirjanik Rein Sikk andis sotsiaalmeedias teada soovist saada vahvaid koduõppe ja e-õppe lugusid ning kogemusi ajast, mil Eestimaa koolimajad on suletud. Tulemus on igati nauditav, lugege rõõmuga.