Haridus- ja Teadusministeerium on seisukohal, et õpilased vajavad puhkust ka distantsõppe tingimustes ja kutsub kõiki üles jagama häid mõtteid, kuidas eriolukorra ajal tervisele ohutul viisil 20.-26. aprillini kestvat kevadvaheaega leidlikult sisustada.
HITSA koos teiste partneritega lõi kaasa Prototroni korraldatud esimese noorte veebipõhisel häkatoni “Hack The Crisis: Youth” korraldamisel. Ühtekokku otsis kriisilahendusi üle 200 noore vanuses 14 kuni 19 eluaastat.
Eesti organisatsioone ühendava Valge Õhupalli aktsiooniga liitunud Innove Rajaleidja loob ja koondab kokku materjale, mis aitavad tõsta vanemlikke teadmisi ja oskuseid.
Juhul kui COVID-19 viiruse levik taandub, toetavad valitsuse liikmed haridus- ja teadusminister Mailis Repsi plaani taastada koolides 15. maist õppeaasta lõpuni vabamas vormis õpe.
Igal aprillikuu neljapäeval tutvustavad TransferWise’i töötajad virtuaaltundides põnevaid tehnoloogiaga seotud teemasid. Esimeses tunnis räägib Anna-Helena Saarso teemal "Mida koolist tehnoloogiasektorisse kaasa võtta ja andmete visualiseerimine” juba sel neljapäeval, 9. aprillil kell 14.00-14.45.
Eriolukord on kestnud varsti pea kuu aega, distantsõppel on oldud enam-vähem sama kaua. Hetkel on selgumas, kes suudavad end piisavalt hästi organiseerida, et vankris püsida, ning kes on põhjusel või teisel hoopis õppetööga kontakti kaotanud.
HITSA alustas 2018. aastal Google’iga läbirääkimisi, et ka Eestis oleks võimalik osta litsentseeritud Chromebook arvuteid. Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tallinna Linnakantseleiga alguse saanud läbirääkimised on nüüdseks edukalt lõpule jõudnud.
Värske ettevõtlusõppe uudiskiri keskendub ettevõtluspädevustele, kuivõrd kriisiaja peegelpildis avalduvad hästi mitmed seni varjul olnud pädevused ning ka nende puudumine.