9. septembril toimub Neitsitornis Tallinna Linnamuuseumi infopäev õpetajatele ja haridustöötajatele. Kohal on kõik Linnamuuseumi filiaalid, esitletakse muuseumide haridusprogramme.
Kuni 28. augustini kestva heategevuskampaania "Uuele ringile!" käigus aitavad Itella SmartPOST, MTÜ Igale Lapsele Pere, MTÜ Aarete Laegas ja raamatupoekett Apollo koguda vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele raamatuid.
Möödunud kuul külastas Teaduskeskust AHHAA kokku 26 839 inimest. Sellega purustati rohkem kui paari tuhandega varasem külastajarekord, mis pärines 2014. aasta detsembrist.
Sel suvel on nupukate lahenduste inkubaatoris arenguhüpet tegemas kolm haridusalgatust, mille tegevustel tasub silm peal hoida juba algaval õppeaastal, vahendab Huvitava Kooli blogi.
12.-13. augustil Paides toimuva Arvamusfestivalini on jäänud loetud päevad ning seega on sobiv aeg anda soovitusi, mida sellel aastal eriti tähele panna ning kuidas festivaliks parimal moel valmistuda.
Riik suunab üle 800 000 euro Eesti inimeste võõrkeelteoskuse ja mitte-eestlaste eesti keele oskuse arendamisse, et inimeste keelteoskus vastaks paremini tööturu vajadustele.
Kui mitmed maailma muutnud ideed on sündinud Silicon Valleys ehk Räniorus, siis Arvamusfestivali ühed põnevaimad arutelud sünnivad Õpiorus, vahendab Huvitava Kooli blogi.
Septembris jagab Robotex koolilastele üle Eesti 100 Edisoni robotit, millega osaleda 2.-4. detsembrini Tallinnas toimuval Euroopa suurimal robotivõistlusel Robotex 2016.
Nutikas „Eesti Looduse teoaabits“ aitab bioloogia- või õuesõppetunnis orienteeruda vähetuntud Eesti kojaga maismaatigude maailmas. Rakenduse kasutamisega peaks ühtmoodi hästi hakkama saama nii väikesed kui suured teohuvilised.