Kui varasemalt on Eesti lapsed paistnud silma riskialti veebikäitumisega, siis värske uuring paigutab Eesti pigem aruka internetikasutusega riikide hulka.
11. veebruar on rahvusvaheline turvalise interneti päev. Projekt "Targalt internetis", Pärnu Rääma Põhikool ja Pelgulinna Gümnaasium kutsuvad õpilasi kaasa rääkima, kuidas muuta internet paremaks meile kõigile.
Uuest kogumikust leiab huviline teavitusmaterjalid ja info konkursside kohta, uued õpiobjektid ja nii mõnegi digitarkuse. Turvalise interneti päev on 11. veebruaril.
Viimaste uuringute* järgi vaatavad Eesti noored keskmiselt ühes päevas internetist videoid ligi neli tundi ning suur osa sellest möödub juutuuberite arvamusi ja kommentaare kuulates.
11. veebruaril toimub juba 17. korda ülemaailmne turvalise interneti päev. Lastekaitse Liidu, Tallinna Tehnikaülikooli ja HITSA koostöös toimuvad sel päeval Tallinnas digitaalse ohutuse õpetamise töötoad.
Nutitelefonid on meie igapäevasteks kaaslasteks. Lapsed satuvad aina nooremas eas ekraanide lummusesse. Uuringud näitavad, et meie järeltulijad veedavad nutiseadmetes soovitatust kauem aega. Ekraaniaja piiramise funktsioonid ja avatud suhtlus lapsega võimaldavad teda nutisõltlase saatusest päästa.
Kui uuringud näitavad, et 15-25-aastased on endast vanematest tunduvalt teadlikumad, kuidas ennast küberohtude vastu kaitsta, siis ekspertide sõnul ei suuda alla 15-aastased enamasti reaalselt tajuda, kui ohtlike ja potentsiaalselt enda tulevikku kahjustavate tegevustega nad netis kokku puutuvad.
Eesti kooliõpilaste ühistööna valmib järgmise aasta alguseks Eesti esimene internetietikett ehk normide ja väärtuste kogum, kuidas tuleks internetis leiduva sisuga toimetada ja omavahel suhelda nii, et see vastaks heale tavale.
Täna arutlevad eksperdid Tallinna Tehnikaülikooli konverentsil küberturvalisuse ja tehisreaalsuse teemadel. Konverentsi korraldajate sõnul on küberturvalisuse väljakutsed osa infoühiskonna toimimisest.