19. jaanuaril toimus TTÜ IT Kolledžis küberkaitse seminar tüdrukutele, kus osales 50 huvilist põhikoolidest ja gümnaasiumidest. Päeva põhiteemana arutleti, kuidas saada hakkama digimaailmas ja mõelda nagu küberkaitsja.
2018. aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 6. veebruaril. Seekordseks fookusteemaks on internetis käitumise kultuur, vastutus ja hoolimine. Kutsume koole ja lasteaedasid turvalise interneti päeva tähistama!
Tallinna Tehnikaülikool ja Kaitseministeerium kutsuvad osalema Küberpähkli uuringus kogu elanikkkonda. Osalema oodatakse õpilasi alates 10. eluaastast, õpetajaid, vanemaid kui ka kõiki teisi, kes soovivad ennast proovile panna ja panustada küberkaitse valdkonna arengusse.
Küberpähkel 2017 viidi läbi 9. oktoobrist 11. novembrini 2017. Küsitluses osales 10 581 õpilast 4.-9. klassini. Küberpähkli eesmärk on anda ühiskonnale soovitusi, kuidas küberhügieeni taset Eestis tõsta ja arendada.
Projekti „Targalt internetis“ raames Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt esitatud projektiidee „Noortepaneeli Youtube kanal“ võitis möödunud aasta lõpus Euroopa Komisjoni poolt korraldatud ideevõistluse. Projekti eesmärk oli innustada noori looma videoid turvalisest käitumisest internetis.
Nutiseadmete kasutajate turvateadlikkuse ja turvalise käitumise kordusuuringust selgus, et nutiseadmete kasutamine on Eestis viimase kolme aastaga suurenenud 18% võrra 6–14-aastaste laste seas, 24% võrra vanuserühmas 50–64 ja vanemate kui 65 aastaste seas 5%.
Nutiseadmete kasutajate turvateadlikkuse ja turvalise käitumise uuring puudutab nutitelefonide ja tahvelarvutite omamise ning kasutamisega seotud teadmisi, hoiakuid ning käitumist.
Üleeuroopaline Code Week on selleks korraks läbi! Suur aitäh kõikidele ürituste korraldajatele, tänu teile toimus Eestis kahe nädala vältel 216 programmeerimisteemalist üritust.
Septembris algas sotsiaalkampaania "Suurim julgus", mille peamine eesmärk on küberkiusamise ohvrite eest väljaastumine ja aktuaalsele probleemile tähelepanu pööramine. 2017. aastast toetab riik koolikiusamise vastast programmi 367 000 euroga ja väärtuskasvatuse programmi 115 000 euroga.
Täna kell 10.00 algab Tallinna Teeninduskoolis HITSA seminar "Digipöörane kool", mis keskendub digipöördele õppeasutustes, kuidas see algas ja mis seda toetab. Seminarist on ka otseülekanne veebis.