Targalt internetis

 • Toimus küberkaitse seminar tüdrukutele

  Toimus küberkaitse seminar tüdrukutele

  23. Jaanuar 2018
  19. jaanuaril toimus TTÜ IT Kolledžis küberkaitse seminar tüdrukutele, kus osales 50 huvilist põhikoolidest ja gümnaasiumidest. Päeva põhiteemana arutleti, kuidas saada hakkama digimaailmas ja mõelda nagu küberkaitsja.
 • 6. veebruaril tähistatakse ülemaailmset turvalise interneti päeva

  6. veebruaril tähistatakse ülemaailmset turvalise interneti päeva

  18. Jaanuar 2018
  2018. aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 6. veebruaril. Seekordseks fookusteemaks on internetis käitumise kultuur, vastutus ja hoolimine. Kutsume koole ja lasteaedasid turvalise interneti päeva tähistama!
 • Osalege Küberpähkli uuringus!

  Osalege Küberpähkli uuringus!

  15. Jaanuar 2018
  Tallinna Tehnikaülikool ja Kaitseministeerium kutsuvad osalema Küberpähkli uuringus kogu elanikkkonda. Osalema oodatakse õpilasi alates 10. eluaastast, õpetajaid, vanemaid kui ka kõiki teisi, kes soovivad ennast proovile panna ja panustada küberkaitse valdkonna arengusse.
 • Küberpähkli uuringu tulemused on selgunud

  Küberpähkli uuringu tulemused on selgunud

  02. Jaanuar 2018
  Küberpähkel 2017 viidi läbi 9. oktoobrist 11. novembrini 2017. Küsitluses osales 10 581 õpilast 4.-9. klassini. Küberpähkli eesmärk on anda ühiskonnale soovitusi, kuidas küberhügieeni taset Eestis tõsta ja arendada.
 • Turvalise interneti teema on noortele oluline

  Turvalise interneti teema on noortele oluline

  14. Detsember 2017
  Projekti „Targalt internetis“ raames Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt esitatud projektiidee „Noortepaneeli Youtube kanal“ võitis möödunud aasta lõpus Euroopa Komisjoni poolt korraldatud ideevõistluse. Projekti eesmärk oli innustada noori looma videoid turvalisest käitumisest internetis.
 • Nutiseadme kasutaja riskitaju on madal

  Nutiseadme kasutaja riskitaju on madal

  03. Detsember 2017
  Nutiseadmete kasutajate turvateadlikkuse ja turvalise käitumise kordusuuringust selgus, et nutiseadmete kasutamine on Eestis viimase kolme aastaga suurenenud 18% võrra 6–14-aastaste laste seas, 24% võrra vanuserühmas 50–64 ja vanemate kui 65 aastaste seas 5%.
 •  

  NutiKaitse 2017 projektirühm esitles laiaulatuslikku nutiturvalisuse uuringut

  22. November 2017
  Nutiseadmete kasutajate turvateadlikkuse ja turvalise käitumise uuring puudutab nutitelefonide ja tahvelarvutite omamise ning kasutamisega seotud teadmisi, hoiakuid ning käitumist.
 • Väike kokkuvõte Code Weekist

  Väike kokkuvõte Code Weekist

  24. Oktoober 2017
  Üleeuroopaline Code Week on selleks korraks läbi! Suur aitäh kõikidele ürituste korraldajatele, tänu teile toimus Eestis kahe nädala vältel 216 programmeerimisteemalist üritust.
 • Minister Mailis Reps: küberkiusamise ennetamine on turvalise koolitee osa

  Minister Mailis Reps: küberkiusamise ennetamine on turvalise koolitee osa

  18. Oktoober 2017
  Septembris algas sotsiaalkampaania "Suurim julgus", mille peamine eesmärk on küberkiusamise ohvrite eest väljaastumine ja aktuaalsele probleemile tähelepanu pööramine. 2017. aastast toetab riik koolikiusamise vastast programmi 367 000 euroga ja väärtuskasvatuse programmi 115 000 euroga.
 • Seminaride sari "Võrgustik võrgutab" alustab: täna toimub "Digipöörane kool"

  Seminaride sari "Võrgustik võrgutab" alustab: täna toimub "Digipöörane kool"

  12. Oktoober 2017
  Täna kell 10.00 algab Tallinna Teeninduskoolis HITSA seminar "Digipöörane kool", mis keskendub digipöördele õppeasutustes, kuidas see algas ja mis seda toetab. Seminarist on ka otseülekanne veebis.
Haridus- ja Noorteamet