Targalt internetis

 • Küberpähklit testima!

  Küberpähklit testima!

  09. Oktoober 2017
  Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus ja Tallinna Tehnikaülikool kutsuvad 4.-9. klasside õpilasi osalema digitaalse ohutuse alase pädevuste testis (www.küberpähkel.ee). Testitäitjate vahel loositakse välja auhinnad!
 • Code Week paneb taas tuhanded noored programmeerima

  Code Week paneb taas tuhanded noored programmeerima

  06. Oktoober 2017
  7.-22. oktoobrini toimub üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. Kahe nädala jooksul toimub üle 150 IT- ja programmeerimisteemalise tasuta ürituse, kus saab roboteid programmeerida, virtuaalreaalsusega tutvuda, mänge luua jpm.
 • Code Weeki töötoad lasteaedadest kutsekoolideni

  Code Weeki töötoad lasteaedadest kutsekoolideni

  03. Oktoober 2017
  Üle-euroopaline programmeerimisnädal Code Week tähendab paljudes Eesti koolides ja lasteaedades põnevaid, spetsiaalselt sellele nädalale mõeldes tehtud töötube, et programmeerimisega esmast tutvust teha.
 • Lastele korraldatakse 120 tasuta tehnoloogia õpituba üle Eesti

  Lastele korraldatakse 120 tasuta tehnoloogia õpituba üle Eesti

  27. September 2017
  HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 7.-22. oktoobrini 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week raames.
 • Uued soovitused: laste ekraaniaja piiramisest enam ei piisa

  Uued soovitused: laste ekraaniaja piiramisest enam ei piisa

  03. August 2017
  Laste ja noorte internetikäitumine on muutunud oluliselt mitmetahulisemaks kui see oli kümmekonna aasta eest. Kõik need erinevad nutiseadmetes internetis tehtud tegevused on küll täis ohtusid, kuid samas ka täiesti mõistlikke suhtlemise, õppimise ja puhkuse tegevusi, kirjutab ERR Novaator.
 • TTÜ teadlased alustavad koostööd küberturbeettevõttega CybExer Technologies

  TTÜ teadlased alustavad koostööd küberturbeettevõttega CybExer Technologies

  25. Juuli 2017
  Tallinna Tehnikaülikool alustas koostööd Eesti küberturbe ettevõttega CybExer Technologies, kes tõi TTÜ-le 300 000 eurose teadusstipendiumi, et järgneva kolme aasta jooksul uurida võimalusi, kuidas tõhusama küberhügieeniga seista vastu maailmas järjest sagenevatele küberünnakutele.
 • Gümnaasiumiõpilastele valmis küberkaitsekursus, aga sellest tuleb lastele rääkida juba esimeses klassis, sest muidu on hilja

  Gümnaasiumiõpilastele valmis küberkaitsekursus, aga sellest tuleb lastele rääkida juba esimeses...

  24. Juuli 2017
  Nutitelefone kasutavad üha nooremad lapsed ja küberohtudest räägitakse juba esimestes klassides, kirjutab Katre Pilvinski portaalis geenius.ee. Küberharidus on muutumas Eesti koolides igapäeva osaks.
 • Küberolümpial hakatakse kaitsma drooniliikluse võrke

  Küberolümpial hakatakse kaitsma drooniliikluse võrke

  14. Juuli 2017
  15. juulil peetakse Eesti suurimat kübertehnoloogia võistlust “Küberolümpia 2017”, kus 14–25aastased noored selgitavad välja parima arvutisüsteemide kaitsja. Võistluse parimad esindavad Eestit oktoobris rahvusvahelisel võistlusel European Cyber Security Challenge Malagas, Hispaanias.
 • Professor õngitsemas: viis nippi oma andmete kaitsmiseks

  Professor õngitsemas: viis nippi oma andmete kaitsmiseks

  12. Juuli 2017
  ERRi portaali Novaator reporter Marju Himma intervjueeris küberkaiste suvekoolis osalevat Ravensburg-Weingarteni rakenduskõrgkooli professorit Tobias Eggendorferi. Juttu on andmete õngitsemisest.
 • Rahvusvaheline küberkaitse suvekool keskendub sotsiaalsele manipulatsioonile

  Rahvusvaheline küberkaitse suvekool keskendub sotsiaalsele manipulatsioonile

  10. Juuli 2017
  10.–14. juulini toimub Tallinnas rahvusvaheline küberkaitse suvekool doktorantidele ja teadlastele, mille fookuses on inimfaktori nõrkustele rõhuvad rünnakud küberruumis, kuidas neid ära tunda ja vältida.
Haridus- ja Noorteamet