Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus ja Tallinna Tehnikaülikool kutsuvad 4.-9. klasside õpilasi osalema digitaalse ohutuse alase pädevuste testis (www.küberpähkel.ee). Testitäitjate vahel loositakse välja auhinnad!
7.-22. oktoobrini toimub üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. Kahe nädala jooksul toimub üle 150 IT- ja programmeerimisteemalise tasuta ürituse, kus saab roboteid programmeerida, virtuaalreaalsusega tutvuda, mänge luua jpm.
Üle-euroopaline programmeerimisnädal Code Week tähendab paljudes Eesti koolides ja lasteaedades põnevaid, spetsiaalselt sellele nädalale mõeldes tehtud töötube, et programmeerimisega esmast tutvust teha.
HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 7.-22. oktoobrini 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week raames.
Laste ja noorte internetikäitumine on muutunud oluliselt mitmetahulisemaks kui see oli kümmekonna aasta eest. Kõik need erinevad nutiseadmetes internetis tehtud tegevused on küll täis ohtusid, kuid samas ka täiesti mõistlikke suhtlemise, õppimise ja puhkuse tegevusi, kirjutab ERR Novaator.
Tallinna Tehnikaülikool alustas koostööd Eesti küberturbe ettevõttega CybExer Technologies, kes tõi TTÜ-le 300 000 eurose teadusstipendiumi, et järgneva kolme aasta jooksul uurida võimalusi, kuidas tõhusama küberhügieeniga seista vastu maailmas järjest sagenevatele küberünnakutele.
Nutitelefone kasutavad üha nooremad lapsed ja küberohtudest räägitakse juba esimestes klassides, kirjutab Katre Pilvinski portaalis geenius.ee. Küberharidus on muutumas Eesti koolides igapäeva osaks.
15. juulil peetakse Eesti suurimat kübertehnoloogia võistlust “Küberolümpia 2017”, kus 14–25aastased noored selgitavad välja parima arvutisüsteemide kaitsja. Võistluse parimad esindavad Eestit oktoobris rahvusvahelisel võistlusel European Cyber Security Challenge Malagas, Hispaanias.
10.–14. juulini toimub Tallinnas rahvusvaheline küberkaitse suvekool doktorantidele ja teadlastele, mille fookuses on inimfaktori nõrkustele rõhuvad rünnakud küberruumis, kuidas neid ära tunda ja vältida.