Targalt internetis

 • Internetiohutus on iga õpetaja ja kooli väljakutse

  Internetiohutus on iga õpetaja ja kooli väljakutse

  02. Oktoober 2015
  Digi on meie õuele tulnud ja seda jäädavalt. Kui räägime turvalisusest digimaailmas, siis – naljaga pooleks – mitmed õpetajad tunnevad, et parim seade on ikkagi väljalülitatud seade! Kasutades vidinaid ja internetti hariduslikul eesmärgil, kaasneb sellega vastutus igale õpetajale ja koolile.
  Arhiveeritud.
 •  

  Võistlus „Infootsing internetist 2015“

  02. Oktoober 2015
  Traditsiooniline infootsinguvõistlus toimub ka tänavuste raamatukogupäevade ajal ning selle valmistab ette ja korraldab Eesti Rahva Muuseum. Registreeruma peab 5. oktoobriks, eelvoor toimub 7. oktoobril.
  Arhiveeritud.
 • Ühe minuti loeng: arvutimängud arendavad ja õpetavad

  Ühe minuti loeng: arvutimängud arendavad ja õpetavad

  23. September 2015
  Õpimängudes on omavahel kombineeritud õpieesmärgid või hariv sisu ning mängulised tegevused. Ei ole vahet, kas tegemist on laua-, rolli- või arvutimänguga, kuid kaasaegses infoühiskonnas on just digitaalsed õpimängud populaarsust kogumas, vahendab ERR Novaator.
  Arhiveeritud.
 • HITSA kutsub üle-euroopalisel programmeerimisnädalal osalema!

  HITSA kutsub üle-euroopalisel programmeerimisnädalal osalema!

  22. September 2015
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki, kel soov ja huvi edendada tehnoloogiaharidust Eestis, korraldama 10.-18. oktoobril toimuva üle-euroopalise programmeerimisnädala Code Week raames programmeerimisalaseid üritusi.
  Arhiveeritud.
 • eTwinningu uhiuus portaal pakub õpetajatele rohkem võimalusi

  eTwinningu uhiuus portaal pakub õpetajatele rohkem võimalusi

  21. September 2015
  Rahvusvahelise õpetajate koostöövõrgustiku eTwinningu töökeskkond, eTwinningu portaal läbis viimase viie aasta suurima uuenduskuuri ning kannab nime eTwinning Live. Rääkisime EUN-i projektijuhi Santi Scimecaga portaalist ja palusime Tartu Hiie Kooli haridustehnoloogil Mari Tõnissonil seda testida.
  Arhiveeritud.
 • Briti lastepsühhiaater: oskus tehnoloogia kasutamisest välja lülitada muutub järjest olulisemaks

  Briti lastepsühhiaater: oskus tehnoloogia kasutamisest välja lülitada muutub järjest olulisemaks

  16. Juuni 2015
  ERR Novaator uuris Ühendkuningriigi laste internetisõltuvusele spetsialiseerunud psühhiaatrilt Richard Grahamilt, kas ja kuidas peaks laste interneti- ja arvutikasutust piirama ning kas piiramine üleüldse on mõistlik.
  Arhiveeritud.
 • Nutiseadme (liig)kasutus sõltub mõtteviisist

  Nutiseadme (liig)kasutus sõltub mõtteviisist

  14. Juuni 2015
  Konverentsi „Laps interneti võrgus“ paneeldiskussioonil rõhutas Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur, et igas koolis peab tööl olema haridustehnoloog, kiiresti arenevas tehnoloogiamaailmas teisiti enam ei saa.
  Arhiveeritud.
 • Lapsed alustavad internetikasutust järjest nooremas eas

  Lapsed alustavad internetikasutust järjest nooremas eas

  11. Juuni 2015
  Keeruline on tänapäeval öelda, kui palju internetikasutust on liiga palju. Tundide lugemine sõltuvust tuvastada ei aita, tuleb jälgida lapse käitumisjooni, selgus Tervise Arengu Instituudi laste internetisõltuvuse projektist «Digilaps".
  Arhiveeritud.
 • RIA soovitab kõigil kasutada Gmailis kaheastmelist autentimist

  RIA soovitab kõigil kasutada Gmailis kaheastmelist autentimist

  28. Mai 2015
  Riigi Infosüsteemi Amet soovitab konto ülevõtmise vältimiseks kasutada Gmaili postkasti logimisel kahetasemelist autentimist. Soovituse andmise põhjus on üha kasvav kontode ülevõtmine.
  Arhiveeritud.
 • Küberpähkli finalistid on teada

  Küberpähkli finalistid on teada

  28. Mai 2015
  Eesti esimesel põhikooli- ja gümnaasiuminoortele suunatud veebipõhisel küberkaitsevõistlusel Küberpähkel on selgunud 25 finalisti. Võitjad selgitatakse välja 1. juunil Eesti Infotehnoloogia Kolledžis toimuvas finaalis.
  Arhiveeritud.