FIRST LEGO League Eesti võistlus lööb osalejate rekordi


Avaldaja:Madli Leikop19. Detsember 2016

Selle hooaja FIRST LEGO League Eesti võistlustele on vanusegrupis 9 kuni 16 eluaastat registreerinud üle 800 võistleja, mis on kõigi aegade rekord. Hooaja teema on „Inimeste ja loomade liit“, mis käsitleb inimeste ja loomade vahelist koostööd, et muuta mõlema elukeskkonda paremaks ja turvalisemaks.

Meeskonnad peavad uurima loomade ja inimeste vahelisi erinevaid suhtlusvõimalusi – leidma ühiseid jooni ning kokkupuutekohti. Oluline on märgata ka murekohti, mille parandamiseks peavad õpilased välja pakkuma uusi ning innovaatilisi lahendusi. 

FIRST LEGO League Eesti programmijuhi Heilo Altini sõnul on sel aastal märgatavat huvi üles näidanud hulk uusi juhendajaid, kes tulevad esmakordselt oma meeskonnaga võistlema. „Samuti tulevad paljud kogenenud FIRST LEGO League juhendajad meeskondadega, kes on kasvanud välja algkooli robootika põlvkonnast,“ räägib Altin.

Starship Technologies asutaja Ahti Heinla sõnul annab FIRST LEGO League võistlusel osalemine õpilasele juurde olulisi oskusi – meeskonnatöö, probleemide lahendamine, projekti koostamine, mida tööandjad oma töötajates otsivad. „See võistlus on suurepärane võimalus õpilastel kohtuda teiste noortega, kellel on elus sarnased huvid ning eesmärgid,“ näeb Heinla võistlust positiivse kokkupuutepunktina.

2017. aastal osalevad neljas poolfinaalis kokku 111 meeskonda. Esmakordselt toimub Tallinnas kaks poolfinaali, et kõik meeskonnad saaksid võistlustest ikka osa võtta. Poolfinaalid toimuvad järgmistel kuupäevadel:

14.01 Tartu AHHAA Teaduskeskus, 10.00-17.30

21.01 ja 22.01 Tallinna I ja II poolfinaal, Laagri kool, 10.00-17.30

28.01 Jõhvi Spordikeskus, 10.00-17.30

36 parimat meeskonda pääsevad edasi finaalturniirile, mis toimub 11.-12. märtsil Tartus. 

FIRST LEGO League programmi viib Eestis läbi MTÜ Robootika koostöös Tartu Ülikooliga. 

Rohkem infot võistluse kohta leiate siit

FIRST LEGO League on maailma suurim robootika ja tehnikaalane võistlus noortele vanuses 9-16. Võistluse eesmärk on tõsta noorte huvi teaduse, tehnika ja inseneeria vastu ning arendada eluks vajalikke oskusi nagu kriitiline mõtlemine, probleemide lahendamine, meeskonnatöö, loovus ja enesekindlus. 

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet