Elektrooniline treeningpäevik Strava


Avaldaja:Madli Leikop19. Detsember 2016

Strava on tasuta elektrooniline treeningpäevik, mis põhineb mobiiliäpil ja jälgib GPS-asukoha määramise abil sportlast ning salvestab sportliku tegevuse liikumist kaardil.

Treeninguid saab sisestada ka käsitsi, seega pole otsest sundi nutitelefoni olemasoluks. Lisaks võimaldab Strava veel salvestada kiirust, kilomeetrite aegu, pulssi, kalorite kulu ja palju muud. Kui nutitelefonis on internet, siis spordisündmus salvestub reaalajas Strava saidile ja treeningu lõpus saab juba treeningtulemust vaadata ning lisada kommentaari.

Teiseks võimaluseks on internetipõhine kommuun - koduleht, kus kõik Strava kasutajad saavad oma treeninguid näha treeningpäevikuna. Strava kodulehelt leiab ka alapealkirja „Challenges”, mis tähendab, et mingis kindlas ülesandes saab end võrrelda teiste stravalastega. Challenge´id ise luua ei saa, vaid need on Strava keskkonna enda poolt välja pakutud. Näiteks kes läbib joostes kõige rohkem kilomeetreid juunikuus. 

Strava põnevaim võimalus on luua segmente ehk sõidu teekonnal valitud suvaline distants punktist A punkti B. Strava mõõdab automaatselt sellevahelise kiiruse ja salvestab. Kui teised stravalased juhtuvad läbima samat lõiku, salvestab Strava ka nende aja ja sisestab selle antud segmendi aegade edetabelisse. Sellest kujunebki välja antud segmendi aegade põhine edetabel, mis loob võistlusliku momendi. Parima aja saavutanu saab endale nimetuse KOM ehk King of Mountain, mäekuninga tiitli. Selle tiitli jahtimine ongi Strava alusidee. 

Strava kasutusvõimaluste kohta saad lugeda veel siit (inglise keeles). 

Nädala äpi autor: Jaanika Rändla, Koolielu kehalise kasvatuse ainemoderaator, GAGi õpetaja.

Samal teemal: