Haridusuuenduskeskus kutsub õpilasi oma maitse järgi tundi andma


Avaldaja:Madli Leikop14. Veebruar 2017

5. aprillil toimub Tartus ÕpiFest „Täna annan tundi mina”, kuhu on oodatud julged ja nutikad 4.-12. klassi ja kutsekooli õpilased. ÕpiFestil annavad tunde õpilased kolmes vanuserühmas. Eesmärgiks on käsitleda erinevaid teemasid, lõimides õppeaineid ja uudseid meetodeid.

Projektijuht Kärt Leppiku sõnul soovivad korraldajad anda noortele võimaluse näidata, missuguses koolitunnis nad ka ise rõõmuga kaasa lööksid. „Võib-olla avastabki mõni endas tulevase õpetaja," loodab Leppik. 

ÕpiFestil osalemiseks tuleb koolinoortel moodustada kolmeliikmeline meeskond ning valmistada ette 20-minutiline õpetlik, põnev ja elulähedane tund. Osavõtuks saab registreeruda 17. veebruarini, täpsemad juhtnöörid on Õpifesti kodulehel http://ht.ut.ee/opifest.

Igast vanusegrupist (4.-6. klass, 7.-9. klass, gümnaasium + kutsekool) pääseb 5. aprillil haridusuuenduskeskusesse tundi andma kuus kiiremini registreerunud meeskonda. Õpilasteks on teised osalejad, publikuks õpetajatudengid ja haridusuuendajad. Tunde filmitakse ning meeskondadele antakse sõbralikku tagasisidet. Päev lõppeb meelelahutusliku osa ja tunnustamisega.

ÕpiFesti korraldab Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskus.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: