Vikipeedia kutsub taas tõlketalgutele


Avaldaja:Madli Leikop22. Veebruar 2017

Eestikeelses Vikipeedias algasid järjekordsed tõlketalgud, mille eesmärk on suurendada vabalt kättesaadava ja usaldusväärse info hulka eesti keeles, leida võrguentsüklopeediale uusi kaastöölisi ning väärtustada tarbetekstide tõlkijate tööd.

Talgud kestavad 21. aprillini ning peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni esindus Eestis välja pannud 1000-eurose reisitšeki sõiduks vabalt valitud sihtkohta.

Talgute käigus tõlgitakse artikleid, mis on võõrkeelsetes vikipeediates juba olemas ning sobivad kasutamiseks kesk- või kõrgkoolide õppematerjalina või on lihtsalt üldhariva sisuga.

„Eestikeelne Vikipeedia saab tänavu 15-aastaseks ning sellest on saanud meie igapäevane töö- ja abivahend, mille vajalikkuses ei kahtle enam keegi. Suurem osa maailmas leiduvast ja toimuvast talletatakse Vikipeedias aga esmalt mõnes muus kui eesti keeles. Tõlketalgud on hea viis teha need teadmised kättesaadavaks ka eesti keeles lugevatele, mõtlevatele ja rääkivatele inimestele,“ ütles talgute üks korraldajatest, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõustaja Jana Laurend.

Tõlketalgud korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Tallinna Ülikooli Kirjastus ning MTÜ Wikimedia Eesti. Lisaks peaauhinnale kingitakse tublimatele talgulistele raamatupoe kinkekaarte ja teaduskirjandust Tallinna Ülikooli Kirjastuselt. Wikimedia Eesti annab lisaks traditsioonilisele uue kaastöölise auhinnale sellel aastal välja eriauhinna naistega seotud artiklite kategoorias, et julgustada naisajaloo laiemat käsitlemist Vikipeedias.

Tõlketalgute žüriisse kuuluvad Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi filosoofia lektor Andres Luure, Tallinna Ülikooli Kirjastuse peatoimetaja Rebekka Lotman, Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi kirjaliku tõlke lektor Marju Taukar, endine Tartu Ülikooli inglise filoloogia ja kirjaliku tõlke lektor Ilmar Anvelt, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõustaja Jana Laurend ning MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige Teele Vaalma.

1. märtsil kell 17.00 toimub Tallinnas Euroopa Liidu Majas (Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt) tõlketalgutest osavõtjatele avalik õpituba.

Talgutel saavad osaleda kõik soovijad. Vajalik on registreerimine Vikipeedia kasutajaks. Tõlketöö toimub kuni 21. aprillini 2017, auhinnad antakse üle juunis Euroopa Liidu Majas toimuval tõlketalgute pidulikul lõpetamisel. Juhised registreerumiseks ja tõlkimiseks on kirjas tõlketalgute lehel Vikipeedias:

https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Tõlketalgud_2017

Allikas: Euroopa Komisjoni Esindus Eestis. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: