Astronoomiaviktoriin „Pulsar“ testib noorte võimekust lahendada loodusteadustega seotud probleeme


Avaldaja:Madli Leikop06. Märts 2017

9. märtsil toimub 5.-12. klassi õpilastele mõeldud astronoomiaviktoriin „Pulsar“, kus õppurid saavad oma teadmised proovile panna astronoomias, ajaloos, geograafias, füüsikas ja matemaatikas. Võistlus toimub ajavahemikus 9.00-20.00 veebikeskkonnas http://õpik.füüsika.ee/ ja on osalejatele tasuta.

Tänavu teist korda toimuv veebipõhine üleriigiline astronoomiaviktoriin koosneb 40 valikvastusega küsimusest, millele vastamise aeg on vabalt valitav: võib osaleda nii koolitunni raames kui ka kodus. Enda teadmiste tugevust ja probleemide lahendamise oskust saab iga osaleja testida vaid ühe korra ning alates esimese küsimuse lugemisest on lõpetamiseks aega 40 minutit. Ülesandeid saab valida nii eesti kui ka vene keeles.

Viktoriinist osavõtuks on vajalik internetiühendusega arvuti, nutitelefon või tahvelarvuti ning e-posti aadress. Võistlus toimub 9. märtsil ajavahemikus 9.00 –20.00 veebikeskkonnas http://õpik.füüsika.ee/. Võistlus on osalejatele tasuta.

Tartu observatooriumi teadur ja viktoriini korraldaja Tiit Sepp julgustab õpetajaid viktoriini ka koolides lahendama: „Astronoomiaviktoriin on õpetajatele heaks võimaluseks tuua tavapärasesse koolitundi veidi enam põnevust ja pakkuda õpilastele võimalust oma teadmised proovile panna. 40 minutit, mis on viktoriini maksimaalne pikkus, sobitub täpselt koolitunni pikkusega. Oleme püüdnud ka küsimused koostada selliselt, et need oleksid kõigile jõukohased ja kataksid erinevaid teemavaldkondi," rääkis Sepp.

Viktoriini juurde pääsemiseks vajalikud koodid avalikustatakse vahetult enne võistluse algust veebilehel  http://teaduskool.ut.ee/pulsar. Juba järgmisel päeval näeb iga osaleja oma tulemust ja kohta edetabelis. Arvestust peetakse nii klasside kui ka vanusegruppide (5.-7., 8.-9. ja 10.-12. klass) kaupa. Igale vanusegrupile on koostatud eraldi küsimuste komplekt, mis võtab arvesse nende edasijõudmist kooliprogrammis.

Auhinnalised tulemused avalikustatakse 15. märtsil Pulsari kodulehel. Iga vanusegrupi  võitja saab preemiaks Horisondi aastatellimuse ning igas vanusegrupis aktiivseim kool eriauhinnana võimaluse tasuda osaleda ühes Tartu observatooriumi aktiivõppeprogrammis (https://kylastuskeskus.to.ee/est/programmid/aktiivoppeprogrammid.  

Viktoriini korraldab MTÜ Stellaarium koostöös Tartu observatooriumi, TÜ teaduskooli, TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti füüsika seltsiga.

Astronoomiaviktoriini toimumist rahastab hasartmängumaksu nõukogu.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

 

Harno logo