Nutitund märtsis - kunstist progemiseni


Avaldaja:Madli Leikop03. Aprill 2017

Kokkuvõte algatuse "Nutitund igasse kooli!" märtsikuu tegemistest: 229 postitust, 14 uut osalejat, 22 persoonilugu ja kokku 64 haridusasutust algatusest osa võtmas.

Info edastas Koolielule algatuse "Nutitund igasse kooli!" eestvedaja Birgy Lorenz.

Ootasime kõiki asutusi suunama õpilasi tegutsema digiloome valdkonnas - loodi digipilte, uusi maailmu, programme, mänge, katsetati programeerimise õppimise keskkondi. Õpetajatelt tahtsime seekord teada, mis on nende jaoks digiõpetamine ja kuidas kolleegid ära digistada. Saak oli vägev!

Postitusi märtsikuus 229, sh persoonilugusid 22, uusi osalejaid 14. Kokku osales 64 asutust. Projekti algusest teeb see siis kokku 1310 postitust ja osalevaid asutusi on 164. Oleme ületanud pool oma projekti eesmärgist! Suur tänu teile selle panuse eest! 

Edetabeli ülemise otsa jagajad olid: Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (43), Tallinna Kristiine Gümnaasium (19), Tallinna Liikuri lasteaed (24), Põlva Gümnaasium (12), Rapla Vesiroosi Gümnaasium (10) ja Narva Soldino Gümnaasium (9). 

Auhinnad

Telia Eesti pani välja 5 selfistikki, et meie nutiseadmetega tehtavate piltide vaated avarduksid - vaata maailma kui lind või pildista kui konn ja jälle on elu põnevam! Auhinnad saavad: Ly Torn Rapla Vesiroosi Gümnaasiumist, Ülle Juuse-Tumak Kunda Ühisgümnaasiumist, Margit Ojaots Koonga Koolist, Ene Kärg Parksepa Keskkoolist ja Riina Paat Orissaare lasteaiast "Päikesekiir".

Haridus- ja Teadusministeerium pani loosi auhinna (3 akupanka) õpetajate mõtisklustele teemal: digiõpetamine. Loosi võitsid: Tuuli Hiiesalu (Tartu Luterliku Peetri Kool), Agnes Kaio (Järva-Jaani Gümnaasium), Tiim Salumets (Vastseliina Gümnaasium).

Eriauhind tuli seekord firmalt Eesti 2.0. Loosis oli Cody innovaatikakoolitus #Cody.ee. Oma koolile tõi auhinna Elle Hein Kadrioru Saksa Gümnaasiumist. Õpiveebi loosi võitis Olga Pilate Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumist. 

Projekti statistikat

2017

  • Jaanuaris: 189 postitust, 63 asutust, 21 uut. Postitustest 13 oli Õpiveebi kasutusest ja 27 vanematega tehtud ürituste kohta.
  • Veebruaris: 234 postitust, 19 uut asutust. Postitustest oli 7 Õpiveebi kasutusest, digitaalse ohutuse kohta 68.
  • Postitusi märtsikuus 229, shPersoonilugusid 22, uusi osalejaid 14. Kokku osales 64 asutust. 
  • Projekti algusest teeb see siis kokku 1310 postitust ja osalevaid asutusi on 164. 

2016

Kokku osales projektis 1. septembrist 23. detsembrini 110 asutust ja tehti 658 postitust, millest on mõista, et digipööre on igas asutuses veidi erinev, kuid tase on üle Eesti väga ühtlane. Sellest võime järeldada, et nutitund sobib igasse kooliastmesse kui ka edumeelsetesse lasteaedadesse, kutsekoolidesse ning ka õpetajate professionaalset arengut puudutavatesse tegevustesse. 

  • Detsembris: postitusi 179 (sh muusika teemal 51), asutusi osales 63 (uusi 8). Kuu teema oli digipillid ja digimuusika.
  • Novembris: postitusi 232 (sh gümnaasiumi kohta käivaid postitusi 24), asutusi osales 88 (uusi 31). Kuu teema oli gümnaasiumi nutitunnid.
  • Oktoobris: postitusi 175 (sh õpetajate lugusid 45), asutusi osales 59 (uusi 27+1). Kuu teema oli õpetajate lood.
  • Septembris: postitusi 72, asutusi osales 43. 

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet