Aprill - kõik õue!


Avaldaja:Madli Leikop03. Aprill 2017

Algatus "Nutitund igasse kooli!" läheb aprillis õue! Oodatud on postitused, mis näitavad, kuidas digi ja nutti õuesõppes ja klassiruumist väljas kasutada.

Info saatis Koolielule algatuse "Nutitund igasse kooli!" eestvedaja Birgy Lorenz

Aprill on idanemise, kasvamise ja nooruse kuu. "Nutitund igasse kooli!" jaoks on see õue minemise kuu ehk siis ootame postitusi, milles toote välja ainealaseid tegevusi ja projekte, kus olete klassiruumist väljas digi ja nutti kasutanud. Naudime kevadet, loodust! Muudame ka koridorid õppimisruumiks!

Annan idee: aitame üheskoos kohalikku kogukonda läbi märkamise. Õpilased ja õpetajad liiguvad  palju ringi ja märkavad kasvõi kooliteel nii mõndagi: vahel on teel liiklusohtlik olukord või ohtlik asfaldiauk, vahel olete märganud omaalgatuslikku prügihunnikut või muud, mida saaks kiiresti korda teha, kui ainult asjaomased teaksid, et see probleem on olemas. Anna probleemist teada siin: http://www.anna-teada.ee/. Võite teha näiteks ka üleskutse tervele koolile, n-ö turvaline koolitee, kus õpilased kaardistavad ära ohtlikud kohad ja pakuvad neile ka lahendusi. 

Oodatud on ikka ka tavalised digikasutust populariseerivad tegevused ja lahendused, mida teistel on huvitav ja põnev lugeda kui ka kasutusse võtta. Märksõna on digi, seega igas postituses peaks olema vastav element ka sellest - mis veebe ja äppe kasutate, mis vahendeid, milliseid metoodikaid jne. 

Nutitunni postitajate vahel loositakse auhinnad. 

Telia Eesti paneb välja DJI Phantom 3 Standard drooni! Droon reageerib täielikult käsklustele õhkutõusust maandumiseni, samal ajal arvestades automaatselt erinevate tegurite ja parameetritega, et tagada võimalikult stabiilne ja turvaline lend. Lendamise ajal kuvatakse nutiseadmesse 720p HD video reaalajas. Kõrge lahutusvõime lihtsustab omakorda kadreerimist ja videosalvestust. Phantom 3 puhul saab kasutaja rakendada võimekat autopilooti, kas eelnevalt paika panna lennutrajektoori või hoopis kasutada automaatset õhkutõusu režiimi.  Vaata siit! 

Loquiz ja http://tahvelarvutrient.ee panevad välja viiele koolile aastase Loquiz kasutusvõimaluse ja ühele koolile paketi, milles saate maikuus kaheks nädalaks 30 internetti ühendatud tahvelarvutit + Loquizi kasutamise võimaluse. Teame, et Eestis on täna 120 koolil võimalus kasutada kodukootud Loquiz keskkonda - otsige oma kooli seest esindaja üles, kes teile ligipääsud teeb. 

Õpiveeb annab ühele ägedale õpiveebi kasutavale õpetajale tänuks aastase tasuta premiumi. Auhinnaloosis osalemiseks kasuta tagi #õpiveeb. 

Aprill on ka Tallinna koolide nutikuu. Toetame nende algatust ja ootame neid kõiki oma tegevusi jagama meie kogukonna kaudu. Tallinna koolidele on sellel kuul ka eriauhinnad Tallinna Haridusametilt. 

Õpetajatele toimub aprillis eriline Padleti “Näita oma innovaatilist klassiruumi!” konkurss - tee oma innovaatilisest õpperuumist pilt või video, lae see üles lisaseletusega minu Padleti seinale https://padlet.com/birgy_lorenz/klassiruum ja rebi loosiauhindu (õla on alla pannud Haridus- ja Teadusministeeirum, HITSA Progetiiger, Rekato AS, Eesti Teadusagentuur, Sertifitseerimiskeskus, Tallinna Haridusamet). 

Et osaleda loosimises, postita https://www.facebook.com/groups/nutitund/ FB gruppi ülesvõte (video, foto(d), lingid infole) ja kirjeldus tegevuse eesmärgist ning õppetegevuse käigust. Jagage kindlasti “Nutitund igasse kooli!” kohta infot ka koolide ja lasteaedadega, kes veel meie kogukonnaga liitunud ei ole. Ja olgem lahked jagama teistele postitajatele kiitust märkides nende postitused meeldivaks või neid tunnustavalt kommenteerides.

Osalemisjuhendi leiab siit! 

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: