Neljas preemia maailma suurimalt õpilaste teaduskonkursilt tuli Eestisse


Avaldaja:Madli Leikop29. Mai 2017

14.-19. maini USA-s Los Angeleses toimunud maailma suurimal õpilaste teaduskonkursil Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) sai maa- ja keskkonnateaduste kategoorias 4. auhinna Hugo Treffneri Gümnaasiumis 12. klassi õpilane Eva-Maria Tõnson.

Tema juhendaja oli Kaupo Voormansik, Tartu Observatooriumist. Auhinnaga  kaasnes ka 500 USA dollari suurune rahaline preemia.

Oma töös „Hoonestatud alade tuvastamine ERS-2, Envisati ja Sentinel-1 tehisavaradarite andmetelt“ arendas Eva-Maria välja töötlusahela, mis kaardistab hoonestatud alasid tehisavaradari satelliidipiltidelt kogutäpsusega 95,6%. 

Kokku esitleti konkursil 1778 teadus- ja innnovatsiooniprojekti 78 riigist ja osariigist. Maa- ja keskkonnateaduste kategoorias oli töid 93.

Eestit esindasid sel aastal Los Angeleses toimunud õpilasvõistlusel Eva-Maria Tõnson ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane Hans Anniste, vaatlejana osales Põltsamaa kooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja Urmas Kuusik.

Hans Anniste ja Urmas Kuusik osalesid Intel ISEFil õpilasleiutajate riikliku konkursi parimatena (gümnaasiumiastme parim ja parima kooli tiitli pälvinud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tööde juhendaja) ning nende osalemist Intel ISEFil toetas USA Suursaatkond.

Eesti delegatsiooni osavõttu õpilaste teaduskonkursist korraldas Eesti Teadusagentuur, õpilasi ja juhendajaid saatis  konkursside koordinaator Margit Lehis.

Allikas: Eesti Teadusagentuuri pressiteade. 

Samal teemal: