Lastele korraldatakse 120 tasuta tehnoloogia õpituba üle Eesti


Avaldaja:Madli Leikop27. September 2017

HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 7.-22. oktoobrini 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week raames.

Programmeerimisnädala õpitoad aitavad äratada huvi nii IT-teemade kui ka programmeerimise vastu. „Kõik saab alguse laste huvist tegeleda põnevate ja mänguliste tehnoloogiliste vahenditega. Robotid, mida ise liikuma panna, arvutimängud, mida ise programmeerida on Eesti koolides üha populaarsemad. Õpetajate kaasabiga aitame arendada õppijate tehnoloogilist kirjaoskust, aga ka tulevikuks vajalikke sotsiaalseid oskusi nagu eluliste probleemide lahendamine ja meeskonnas töötamine,“ selgitab HITSA digivaldkonna programmijuht Inga Kõue.  

Tasuta õpitubades saavad osaleda lapsed ja noored vanuses 5 kuni 20 eluaastat. Õpitubades programmeeritakse animatsioone ja mänge, ehitatakse roboteid, tutvutakse 3D-maailmaga, õpitakse targa internetikasutuse põhimõtteid jpm. Õpitube viiakse läbi ProgeTiigri programmi ja projekti "Targalt internetis" toel.  

Õpitubasid saab valida oma elukohajärgsest regioonist. Osalema on oodatud ka need lapsed ja noored, kes pole varasemalt programmeerimisega kokku puutunud!

- Põhja-Eesti – Harju maakond;

- Lääne-Eesti – Hiiu, Lääne, Pärnu ja Saare maakond;

- Kesk-Eesti – Järva, Viljandi ja Rapla maakond;

- Ida-Eesti – Jõgeva, Lääne-Viru, Ida-Viru maakond;

- Lõuna-Eesti – Põlva, Tartu, Valga ja Võru maakond.

Info ja registreerumine õpitubadesse

Õpitubasid toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetmest “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ (2014-2020.1.03.15-0001) ja Euroopa Komisjoni Euroopa Ühendamise Rahastu projektist „Targalt internetis“.

Programmeerimisnädala õpitoad toimuvad üleeuroopalise Code Weeki raames. 7.-22. oktoobrini 2017 toimub järjekorras viies Code Week, mille eesmärk on pöörata tähelepanu programmeerimisele ja digitaalsele kirjaoskusele ning sellele, kuidas neid oskusi lihtsal ja kaasahaaraval viisil nii lastele kui ka täiskasvanutele tutvustada. Kõik Code Weeki raames korraldatud ettevõtmised on kantud üleeuroopalisele programmeerimisnädala kaardile http://events.codeweek.eu/. Lähemalt saab Code Weekist lugeda siin: http://www.hitsa.ee/uritused/programmeerimisnadal-code-week.

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet