eTwinningu kontaktseminaril Austrias algatati 10 uut projekti


Avaldaja:Madli Leikop30. Oktoober 2017

Eesti õpetajad osalesid eTwinningu rahvusvahelisel kontaktseminaril, mis toimus 19.–20. oktoobrini Austrias Burgenlandi liidumaal Podersdorfis. Seminarist võttis osa kokku 30 algklasside- ja lasteaiaõpetajat Austriast, Ungarist, Saksamaalt, Belgiast, Poolast, Tšehhist ja Eestist.

Kõik nad õpetavad 3- kuni 10-aastaseid lapsi. 

Seminari programm oli mitmekülgne ja vaheldusrikas.

Pärast korraldajate Georg Paschingeri ja Ursula Panuschka tervitussõnu andis Georg Paschinger ülevaate eTwinningu ja Erasmus+ võimalustest, puudutades sihtgrupi, s.t. algkooliõpetajate ja lasteaednike huve. Ta peatus pikemalt õpirändel ja rõhutas, et eelkõige peaksid õpetajad informatsiooni saamiseks pöörduma oma rahvusliku toe poole.

Pärast osavõtjate praktilist tutvumisringi lepiti kokku ühised projekti-ideed ja juba pärastlõunal registreeriti ka esimesed projektid, mida järgmise päeva ennelõunal ka teistele tutvustati. Kuigi paljudel osavõtjatel ei olnud enne eTwinningu kogemust, leidsid kõik endale partnerid ja nii sündiski 10 uut ja vahvat rahvusvahelist projekti.

Algajatele oli kindlasti kasulik Nicole Sattleri ettekanne eTwinningu platvormi ja Twinspace’i võimalustest ning Anja Schmidti ettekanne nõuannetest, mida jälgida, et projekt õnnestuks. Eraldi toonitati võimalust osaleda üle-euroopalisel võistlusel „Denk mal – worauf baut Europa?“, mille kohta saab lähemalt infot aadressil http://www.europaeischer-wettbewerb.de/nachrichten/denk-mal-worauf-baut-europa-65-europaeischer-wettbewerb-startet/.

Töövahenditest tutvustati järgmisi: http://meetifyr.com (kalenderplaan), WeTransfer.com (suuremahuliste failide saatmine),  http://netlabels.de (tasuta muusika valik), http://pixabay.com ( tasuta piltide valik), http://mentimeter.com (esitluste koostamine) ning http://learningapps.org (keeleharjutused). 

Väga meeleolukaks ja meeldejäävaks kujunes Neusiedl am See linna algkooli Am Tabor külastamine, kus tutvustati kooli kui parimat praktilist näidet eTwinningu rakendamisel. Kooli direktor Kordula Csukker tervitas soojalt külalisi ning tutvustas kooli, tehes külalistega majas väikese ringkäigu. Pärast sai sõna juba 19 aastat projekte tegev õpetaja Roswitha Zeger koos oma õpilastega. Ta rääkis avameelselt oma viimase projekti  "Look out of your window" probleemidest ja oma rõõmustavatest tulemustest nii selle kui ka teiste projektidega ning oli eriti uhke selle üle, et aastal 2014 saavutasid tema õpilased projektiga “Money. Money, coins  tell stories“ projektivõistlusel Austrias esimese koha. Fotosid selle toreda kohtumise kohta saab vaadata kooli kodulehelt http://www.vsamtabor.at/.

artikkelAustria.JPG

Täname kontaktseminari korraldajaid Austriast, Saksamaalt ja Eestist. 

Ehtele Lääne, Pärnu Kadri Lasteaed
Piret Kelgo, Loo Keskkool

Foto: Pixabay ja erakogu.

Samal teemal: