Robootikanädalavahetus Laagri koolis


Avaldaja:Laura Vetik11. Jaanuar 2018

13.-14. jaanuaril toimuvad Laagri koolis FIRST LEGO League Estonia Põhja-Eesti eelvoorud. Kahel päeval astub võistlustulle 72 meeskonda ligi 650 noorrobootikuga.

Selle hooaja FIRST LEGO League teemaks on „Hüdrodünaamika“. Lisaks robotimängule peavad õpilased esitama uurimusprojekti, kus on tõstatatud ühiskonnas leiduv veega seonduv probleem, mida noored on uurinud ning leidnud ka erinevaid lahendusvõimalusi.

Võistluspäevade ajakava:

Võistluspäevad algavad kell 9.30 suure avamistseremooniaga. Peale seda hakkavad meeskonnad kindla ajakava alusel oma projekti ja põhiväärtusi kohtunike ees kaitsma.

Kaasaelajatele põnevaim ja kaasahaaravaim osa on robotivõistlused, mis algavad 12.15 ja kestavad ca 15.40-ni. Õpilaste poolt ehitatud robotid peavad robotivõistlustel 2,5 minuti jooksul lahendama erineva raskusastmega ülesandeid kindlal mänguväljakul. Kokku on mänguväljakul 18 missiooni, mille lahendamisega on meeskondadel võimalik saada 535 punkti.
Täpne päevaajakava on leitav siin.
 
Pealtvaatajatel on võimalus tutvuda täpsemalt koolirobootikas toimuvaga, uurida meeskondadelt nende projekti ja lahenduste kohta ja elada kaasa robotivõistlustele. Tegemisi ja uudistamist jagub noorematele ja vanematele.

Lapsevanema Diana Pouldeli sõnul on FIRST LEGO League näol tegemist väga unikaalse ettevõtmisega, kus õpilased saavad harjutada palju erinevaid oskusi, mida hiljem elus vaja läheb – probleemide analüüsimine ja lahenduste leidmine, meeskonnatöö, oma ideede esitlemise oskus, programmeerimine jpm. Veel lisas ta, et tema lapsed on nüüd kolmandat hooaega võistlemas ja emana on ta näinud lastel muljetavaldavat arengut.

Suur finaal toimub 10.-11. märtsil, kus osaleb kokku 42 parimat FIRST LEGO League Estonia meeskonda, kes on saanud edasipääsu eelvoorudest. Kokku on finaalis ca 350 noorrobootikut.
 
FIRST LEGO League Eesti võistluseid korraldab MTÜ Robootika koostöös Tartu Ülikooliga.
Rohkem infot võistluse kohta leiate siit.

Sissepääs tasuta ja kõik huvilised on oodatud uudistama!

FIRST LEGO League on maailma suurim robootika ja tehnikaalane võistlus noortele vanuses 9-16. Võistluse eesmärk on tõsta noorte huvi teaduse, tehnika ja inseneeria vastu ning arendada eluks vajalikke oskusi nagu kriitiline mõtlemine, probleemide lahendamine, meeskonnatöö, loovus ja enesekindlus.

Allikas: First Lego League

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet