HITSA veebiseminar "eTwinningu multiprojektid 2018" toimub 1. novembril


Avaldaja:Madli Leikop23. Oktoober 2018

Kutsume alus-, üld- ja kutseharidusasutuste õpetajaid osalema HITSA veebiseminaril "eTwinningu multiprojektid 2018". Tutvustame sel sügisl toimuvaid eTwinningu multiprojekte, millega saavad liituda kõik õpetajad.

Multiprojektid on lihtsad ja lühikesed eTwinningu projektid, mille on loonud kogenud eTwinningu õpetajad ja millega saavad liituda kõik huvilised õpetajad. Seminaril saab iga multiprojekti autor sõna, et lühidalt oma projekti tutvustada ning huvilisi osalema kutsuda. 

Veebiseminar toimub 1. novembril kell 17.00. Veebiseminari modereerivad Ingrid Maadvere ja Laura Vetik. Anna märku oma osalussoovist siin: https://koolitus.hitsa.ee/training/2031.

Multiprojekte on eTwinningus proovitud varemgi ja edukalt, need on olnud väga populaarsed. Tegu on sisult ja vormilt lihtsa projektiga, milles võivad osaleda kõik õpetajad oma õpilastega. Õpetajal tuleb end vaid eTwinningu kasutajaks registreerida ja võtta ühendust projekti algatajaga. Eesmärk on populariseerida eTwinningut, õppida tegema projektitööd ning ennekõike teha midagi lihtsat ja põnevat koos oma õpilastega. 2017. aastast võib näiteks tuua projekti “Pilt rühmaaknast välja”. 4- kuni 7-aastased lapsed jagasid vaadet oma rühma aknast õue, esitasid sellest foto ning lõid juurde lühijutu. Projekti algatajad olid Eve Saare ja Leila Lehtmets. Või siis põnevust pakkuv „Kummituslood“. Õpilased kirjutasid õudusjutte või joonistasid koomikseid ning esitasid need digitaalselt. Jutte saab ka hiljem õpilastele ette lugeda või loevad lapsed ise. Projekti algatasid Maria Malozjomov ja Petri Asperk. (Vt artiklit Koolielus)

eTwinning on tasuta ja turvaline platvorm Euroopas, kus õpetajad saavad sidemeid luua, koostööprojekte arendada ja ideid jagada. eTwinningu tegevust Eestis koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Foto: Unsplash

Samal teemal: